Про це повідомляє Рубрика з посиланням на The Guardian.
У четвер, 27 червня, президент Володимир Зеленський підписав угоду про гарантії безпеки з главою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн та президентом Європейської ради Шарлем Мішелем.
Угода гарантує Києву продовження постачання зброї, надання навчальної та іншої допомоги у сфері безпеки на роки вперед.
Попередній текст угоди з ЄС містив два основні розділи щодо безпекових гарантій, кожен із яких налічує дев'ять пунктів, пише "Суспільне":
Крім того, документ передбачає підтримку України за програмою Ukraine Facility у розмірі 50 мільярдів євро та про термінові консультації впродовж доби в разі ймовірної агресії проти України в майбутньому.
Також Україна підписала безпекову угоду з Литвою та Естонією.
Зі свого боку угоди підписали президент Литви Гітанас Науседа і прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас.
Раніше президент України Володимир Зеленський анонсував підписання цих угод, зазначаючи:
"Угода з ЄС вперше закріпить зобов'язання всіх 27 держав-членів надавати Україні широку підтримку попри будь-які інституційні зміни всередині".
Ще у травні агенція Reuters розкрила зміст безпекової угоди між Україною та ЄС. Так, у випадку нової агресії упродовж перших 24 годин Євросоюз буде зобов'язаний провести консультації щодо потреб України та «швидко визначити наступні кроки».
Окрім цього, угода передбачає 9 форм підтримки України, зокрема постачання зброї, підготовку солдатів, співпрацю в оборонній промисловості, допомогу в розмінуванні тощо.
У документі також підкреслюють, що ці зобов'язання будуть дійсні доти, "доки Україна продовжуватиме свій європейський шлях". За 10 років цю угоду зможуть повторно переглянути.
Гарантії безпеки для України
У 2023 році, на полях липневого саміту НАТО у Вільнюсі, лідери "Великої сімки" (G7) погодили Спільну декларацію про підтримку України. Країни зазначили, що кожна із них працюватиме з Україною над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов'язаннями та домовленостями у сфері безпеки. Україна своєю чергою взяла на себе зобов'язання щодо реформ.
До цієї ініціативи долучилися понад 20 країн. Велика Британія стала першою країною, яка уклала остаточну угоду.
На сьогодні Україна уклала угоди про гарантії безпеки з 16 європейськими державами і Сполученими Штатами. До числа країн-партнерів увійшли Великобританія, Норвегія, Німеччина, Франція, Данія, Канада, Італія, Нідерланди, Фінляндія, Латвія, Іспанія, Бельгія, Португалія, Швеція та Ісландія.
Угоди про безпеку з цими країнами передбачають широкий спектр заходів підтримки України. Зокрема, військову, економічну допомогу, а також політичну підтримку.
Крім загальних положень, кожна з країн-партнерів також надала Україні індивідуальні зобов'язання, що відповідають її можливостям і потенціалу.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський у четвер, 27 червня, прибув до Львова. Його візит раніше не анонсувався. Глава держави вшанував пам'ять загиблих захисників України.
Згодом повідомлялось, що президент України Володимир Зеленський прибув до Брюсселя для участі у засіданні Європейської ради та підписання трьох безпекових угод.
У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше
У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше
Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше
Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше
Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше
Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.