Херсонському музею за участі співачки Астаф’євої вдалося відтворити картину, яку вкрали окупанти
Херсонський художній музей спільно з українською ведучою Дашею Астаф'євою відтворили картину "Портрет дівчини у вишиваній сукні", яку російські загарбники вкрали під час окупації міста.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Інстаграм Херсонського художнього музею.
Нагадаємо, що під час окупації російськими загарбниками Херсону з музею зникло близько 10 тисяч артефактів. 80 робіт, викрадених агресорами, вдалося ідентифікувати.
"Фрагмент картини, який потрапив у об'єктив при зйомках двох пропагандистських сюжетів у Центральному музеї Тавриди у серпні та вересні 2023 року, дозволив нам ідентифікувати 80-ту роботу, яка була викрадена окупантами з колекції Херсонського художнього музею разом з більш ніж 10 тисячами інших творів мистецтва і зараз незаконно перебуває у Криму", наголосили тоді у повідомленні.
Для того, щоби нагадати про мародерство росіян, музей запустив проєкт "Викрадене мистецтво".
"Поки викрадене мистецтво сумує на чужині, нашим потужним інструментом стає пам'ять", – зауважили в музеї.
Зокрема, фольклористка Ярина Сізик та режисерка Марія Духовне Личко відтворили втрачений "Портрет дівчини у вишиваній сукні" Михайла Брянського – художника з Києва, який жив і працював у XIX – на початку XX століття.
Відома українська співачка та волонтерка Даша Астаф'єва стала головною героїнею картини.
Сорочку, яку використали для відтворення, вишила херсонська гідеса Інна Микуцька, яка пережила російську окупацію.
Жінка мріяла створити сукню, подібну до зображеної на її улюбленій картині.
Режисерка Марія Духовне Личко сказала, що це лише початок проєкту й до наступних робіт також залучатимуть "важливих для України людей".
Нагадаємо, що Департамент окупаційної адміністрації Криму, який відповідає за історичні артефакти та об'єкти культури на півострові, наказав підлеглим установам готувати музейні цінності до "евакуації".
Окрім того, Миколаївський обласний краєзнавчий музей (МОКМ) оголосив про запуск нової лінійки музейних сувенірі. Колекцію мерча з зображенням експонатів тепер можна придбати онлайн. Увесь прибуток від продажу витратять на відновлення та розвиток музею.