Задля вступу до Євросоюзу Україна виконає 11 вимог Угорщини стосовно прав нацменшин, - Стефанішина
11 пропозицій Угорщини щодо прав національних меншин, які потрібні для вступу до Європейського Союзу, Україна пообіцяла виконати.
Про це напередодні заявила віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина на Першій міжурядовій конференції щодо початку переговорів про членство України в ЄС.
"Україна постійно і наполегливо підтверджує свою рішучість у забезпеченні добросусідських відносин із сусідніми державами-членами, включно з питаннями, пов'язаними із захистом національних меншин", – наголосила посадовиця.
Як зауважила Стефанішина, наша держава "щиро віддана вирішенню і повній імплементації" 11 питань стосовно прав нацменшин, які зокрема порушив Будапешт. Також вона підкреслила, що Україна та Угорщина ведуть дискусії щодо пропозицій Будапешта.
"Ми очікуємо такого ж внеску в подальше взаєморозуміння, довіру та повагу і від наших сусідніх партнерів", – додала урядовиця.
Водночас віцепрем'єрка зазначила, що Угорщина також готова діяти в процесі захисту прав національних меншин, "погоджених у межах діалогу і на основі відповідних угод з Угорщиною, добросовісно і як внесок у взаємне розуміння, довіру та повагу".
Що відомо про блокування Угорщиною вступу України до ЄС
Нагадаємо, що після того, як Європейська комісія офіційно рекомендувала державам ЄС почати переговори щодо вступу до Євросоюзу України, посадовці Угорщини зробили гучні заяви:
- Каталін Новак заявила, що між Угорщиною і росією не може бути відносин, які б підривали зобов'язання Будапешта перед НАТО,
- міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що поки в Україні не буде миру, то вона не підходить для членства в ЄС.
Згодом уряд Угорщини також погрожував заблокувати початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу, заявляючи про порушення прав угорців в Україні.
Своєю чергою Верховна Рада 8 грудня 2023 року розширила права національних меншин в Україні, передусім у сфері освіти, ухваливши зміни до законів і узгодивши їх з рекомендаціями Єврокомісії, щоб не заблокувати старт переговорів про вступ України до ЄС.
А вже 15 червня міністр МЗС Угорщини заявив, що його країна зняла вето щодо початку перемовин України про вступ до ЄС. Оскільки Угорщина домоглась включення всіх своїх умов у переговорні рамки, на основі яких відбуватимуться перемовини про вступ України до Європейського Союзу.
Варто додати, 25 червня у Люксембурзі відбулася перша Міжурядова конференція щодо вступу України в ЄС, яка дасть офіційний старт перемовинам про членство України в Європейському Союзі.