Про це розповіла старша наукова співробітниця Інститут археології НАН України Евеліна Кравченко на ІІІ Міжнародному форумі експертної мережі Кримської платформи.
Ще у 2015-2016 роках забудовники загородили оглядовими майданчиками археологічні залишки, що знаходились на поверхні: башти, стіни й колони. Пізніше на місці давньої цитаделі поставили античний відкритий театр, що створює навантаження близько тонни на оригінальну споруду.
Велику частину знайдених артефактів вивезли до російських музеїв, зокрема:
Згодом розпочалося будівництво археологічного парку "Новий Херсонес", на місці залишків некрополя.
"Росіяни нічого не тямили в геологічній ситуації на цьому місці, тому розпочали знімати ґрунт на території звичайними екскаваторами. Якимось чином вони розкопали там давнє джерело, тому все залило", – розповіла Евеліна Кравченко.
Як зауважила археологиня, російські окупанти підмінюють оригінальні пам'ятки новобудовами, руйнуючи їх автентичність.
"Зараз відбуваються негативні процеси з єдиною пам'яткою світового значення, яку ми встигли номінувати й внести у перелік пам'яток в Криму – з Херсонесом Таврійським", наголосила Кравченко.
Нині на місці археологічних залишків збудували фактично нове місто:
Що відомо про Херсонес Таврійський
Херсонес Таврійський – унікальна історична пам'ятка античної доби. З досліджень цієї забудови виявили систему організації та планування того часу.
Архітектором полісу став Гіпподам, в основу його будівельного плану покладена система поздовжніх і поперечних вулиць, які перетинаються під прямим кутом, утворюючи квартали.
Це єдина пам'ятка в Криму, яка має світове значення.
Херсонес був демократичною державою, приваблював мислителів, науковців і дослідників. Також займав важливі торговельні позиції на Чорному морі.
За часів Візантійської імперії лишався важливим адміністративним і торговим центром, місто стало одним із головних центрів християнства на півдні Криму.
Від початку 2000-х й до окупації Кримського півострову українські дослідники пропонували створити археологічний парк для того, щоб зберегти не лише окремі ділянки поліса, а всю місцевість.
Як писала "Рубрика", з 2014 року росія веде відкриту війну проти України. В хід йде й гуманітарна агресія — ворог руйнує, розкрадає та привласнює об'єкти нашої історико-культурної спадщини. Ворог вчиняє тисячі злочинів і серед них — спроби знищити нашу національну пам'ять, знищуючи археологічні, архітектурні й культурні пам'ятки. Детальніше про них — у нашому матеріалі: "Пам'ять, яку намагаються вкрасти: як росія чинить археологічні злочини".
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.