Сполучені Штати хочуть переглянути обмеження на дозвіл своїм військовим компаніям працювати в Україні

Для того, щоб допомогти Києву підтримувати та ремонтувати системи озброєння, надані США, Білий дім прагне скасувати заборону на розгортання американських військових підрядників в Україні.

Про це пише CNN із посиланням на чотирьох американських посадовців.

Як зазначають у виданні, зміна, яку, ймовірно, затвердять цього року, дозволить Пентагону вперше після повномасштабного вторгнення росії надавати контракти американським компаніям на роботу в Україні.

У США сподіваються, що це пришвидшить технічне обслуговування та ремонт американських систем озброєння, які перебувають на озброєнні українських військових.

Джерела наголосили, що зміна політики не призведе до такої значної присутності американських підрядників, яка існувала в Іраку та Афганістані. Натомість в Україні одночасно працюватимуть від кількох десятків до кількох сотень підрядників.

Як наголосили співрозмовники CNN, рішення досі перебуває в розробці та ще не отримало остаточного схвалення від президента Джо Байдена.

Протягом останніх двох років Байден наполягав на тому, щоб усі американці, й особливо військові, трималися якнайдалі від поля бою в Україні. Держдеп прямо застеріг американців від поїздок в Україну з 2022 року.

У результаті, надану США військову техніку, яка зазнала пошкоджень під час бойових дій, довелося вивозити з України до Польщі, Румунії чи інших країн НАТО для ремонту, що вимагає часу.

Американські війська наразі можуть допомогти українцям з обслуговуванням техніки лише здалеку — через відеочат або захищений телефонний дзвінок. Натомість безпосередньо працювати над системами військові та підрядники США зараз не можуть.

Посадовці адміністрації почали переглядати ці обмеження протягом останніх кількох місяців. Якщо дозволити досвідченим американським підрядникам, які фінансуються урядом США, бути присутніми в Україні, то вони зможуть допомогти в ремонті обладнання набагато швидше.

Зокрема, регулярного обслуговування потребуватимуть винищувачі F-16, які Україна має отримати цього року.

Нагадаємо, що у Мескіте, штат Техас, армія Сполучених Штатів відкрила новий завод із виробництва артилерійських снарядів. Щомісяця завод вироблятиме близько 30 тисяч снарядів для 155-міліметрових гармат, які мають вирішальне значення для воєнних дій України.

Окрім того, армія Сполучених Штатів планує подвоїти виробництво артилерійських снарядів, що використовуються Україною, до жовтня 2024 року.

Свіжі дописи

  • Новини

Современные технологии, которые помогают обеспечить комфорт в доме круглый год

Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Удар росіян по інтернату в Суджі: загинули 4 людини, тривають роботи з розбору завалів та надання допомоги постраждалим

Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Кількість загиблих внаслідок російського удару по Полтаві зросла до дев’яти осіб

Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

“Зламай Тишу”: у Києві на станції метро відкрилася експозиція, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством

У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

На Хмельниччині відбудували школу, пошкоджену внаслідок обстрілу росіян

На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Литва визнала сотні громадян росії та Білорусі загрозою нацбезпеці та заборонила їм в’їзд

Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше

Saturday February 1st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.