Сполучені Штати хочуть переглянути обмеження на дозвіл своїм військовим компаніям працювати в Україні

Для того, щоб допомогти Києву підтримувати та ремонтувати системи озброєння, надані США, Білий дім прагне скасувати заборону на розгортання американських військових підрядників в Україні.

Про це пише CNN із посиланням на чотирьох американських посадовців.

Як зазначають у виданні, зміна, яку, ймовірно, затвердять цього року, дозволить Пентагону вперше після повномасштабного вторгнення росії надавати контракти американським компаніям на роботу в Україні.

У США сподіваються, що це пришвидшить технічне обслуговування та ремонт американських систем озброєння, які перебувають на озброєнні українських військових.

Джерела наголосили, що зміна політики не призведе до такої значної присутності американських підрядників, яка існувала в Іраку та Афганістані. Натомість в Україні одночасно працюватимуть від кількох десятків до кількох сотень підрядників.

Як наголосили співрозмовники CNN, рішення досі перебуває в розробці та ще не отримало остаточного схвалення від президента Джо Байдена.

Протягом останніх двох років Байден наполягав на тому, щоб усі американці, й особливо військові, трималися якнайдалі від поля бою в Україні. Держдеп прямо застеріг американців від поїздок в Україну з 2022 року.

У результаті, надану США військову техніку, яка зазнала пошкоджень під час бойових дій, довелося вивозити з України до Польщі, Румунії чи інших країн НАТО для ремонту, що вимагає часу.

Американські війська наразі можуть допомогти українцям з обслуговуванням техніки лише здалеку — через відеочат або захищений телефонний дзвінок. Натомість безпосередньо працювати над системами військові та підрядники США зараз не можуть.

Посадовці адміністрації почали переглядати ці обмеження протягом останніх кількох місяців. Якщо дозволити досвідченим американським підрядникам, які фінансуються урядом США, бути присутніми в Україні, то вони зможуть допомогти в ремонті обладнання набагато швидше.

Зокрема, регулярного обслуговування потребуватимуть винищувачі F-16, які Україна має отримати цього року.

Нагадаємо, що у Мескіте, штат Техас, армія Сполучених Штатів відкрила новий завод із виробництва артилерійських снарядів. Щомісяця завод вироблятиме близько 30 тисяч снарядів для 155-міліметрових гармат, які мають вирішальне значення для воєнних дій України.

Окрім того, армія Сполучених Штатів планує подвоїти виробництво артилерійських снарядів, що використовуються Україною, до жовтня 2024 року.

Свіжі дописи

  • Новини

“Енергоатом” назвав актом ядерного тероризму погрози росії зупинити роботу місії МАГАТЕ на ЗАЕС

Російська Федерація погрожує зупинити роботу місії МАГАТЕ на ЗАЕС. Це акт ядерного тероризму. Про це… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Шмигаль зустрівся із заступником Держсекретаря США: обговорили відновлення інфраструктури й захист енергооб’єктів

У Києві, 15 листопада, відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та заступника Державного секретаря США,… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

“Мінська-3” не буде, нам потрібен реальний мир: Зеленський прокоментував розмову Шольца та путіна

Дзвінок канцлера Німеччини Олафа Шольца російському диктатору володимиру путіну - це скринька Пандори. За ним… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Суд відправив одіозного нардепа Шевченка під варту: його підозрюють у держзраді

Печерський райсуд Києва відправив під варту народного депутата Євгена Шевченка. Йому оголосили підозру в держзраді… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

З оточення у Курській області евакуювали 16 українських військових, – Сили спецоперацій

Спецпризначенці врятували з оточення у Курській області росії 16 військовослужбовців трьох різних підрозділів Сил оборони… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Уряд прийняв постанову про заміну МСЕК новою системою оцінювання

15 листопада Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи», яка визначає… Читати більше

Friday November 15th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.