У столичному Музеї науки відкриється виставка Операція "Вакцинація", присвячена щепленням та перемозі над страшними хворобами
З 29 червня по 7 липня у столичному Музеї науки відкриється виставка Операція "Вакцинація", присвячена щепленням та історії боротьби людства проти страшних хвороб. В межах експозиції 29-30 червня діти також зможуть пройти тематичний квест, щоб більше дізнатися про вакцинацію та виграти приз.
Про це пише Рубрика.
У чому проблема?
Цьогоріч світ відзначає 50 років Розширеної програми імунізації, завдяки якій вдалося досягти неймовірних результатів:
- зупинити епідемію і повністю подолати натуральну віспу;
- знизити циркулювання дикого вірусу поліомієліту на 99%;
- зменшити смертність від кору на 75%;
- захистити від правця у 13 разів більше новонароджених.
Яке рішення?
З 29 червня по 7 липня у столичному Музеї науки відкриється виставка Операція "Вакцинація", присвячена щепленням та історії боротьби людства проти страшних хвороб.
Як це працює?
Загалом щороку щеплення рятують 3,5 – 5 млн життів. Саме здобуткам вакцинації й присвячена виставка у Музеї науки, на якій можна буде дізнатися про історію та сучасність боротьби із небезпечними хворобами.
Окрім того, 29-30 червня відвідувачі й самі перетворяться на першовідкривачів. Адже в межах експозиції пройде квест, у якому діти та підлітки зможуть власноруч шукати на території музею приховану інформацію про щеплення та протидію різним захворюванням.
Не надто складний і довгий, але цікавий квест допоможе краще запам'ятати важливі знання про вакцинацію, а найбільш вправні гравці отримають доступ до тематичної фотобудки!
Варто додати, що в Україні є обов'язковою вакцинація проти 10 найнебезпечніших інфекційних хвороб: туберкульозу, кашлюка, дифтерії, правця, поліомієліту, гепатиту B, гемофільної інфекції типу b, кору, краснухи та паротиту.
Вакцинація від них є не лише обов'язковою, а й безплатною.
Кожній людині варто знати про календар щеплень, який виглядає ось так:
Проєкт "Операція "Вакцинація"" в Музеї науки розроблено агенцією соціальних проєктів та медіа Platfor.ma за ініціативи бюро ВООЗ в Україні, Міністерства охорони здоровʼя та Центру громадського здоровʼя за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Нагадаємо, що в Україні стрімко зростає рівень захворюваності кашлюком. "Рубрика" поговорила з лікарками, щоб дізнатися, чому так відбувається, у чому приховані небезпеки хвороби, чому критично важливо вакцинуватися і що мають обов'язково знати батьки дітей до одного року. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Епідемія кашлюку? Чим небезпечна хвороба, яке лікування та як захистити дитину".