Про це розповіла Мар'яна на своїй сторінці в Instagram, передає Рубрика.
У чому проблема?
Мар'яна Мамонова – військова лікарка, яка служила з 2017 року. Від початку великої війни перебувала у Маріуполі, очолювала медичну службу 501-го окремого батальйону морської піхоти.
Коли дізналася про вагітність – встигла повідомити звістку чоловіку. А 4 квітня потрапила у полон із заводу Ілліча. Окупанти утримували дівчину в Оленівці, а потім перевели у лікарню в Донецьку.
У вересні Мар'яну разом зі ще 214 захисниками Маріуполя обміняли на кума Путіна, Віктора Медведчука.
Мар'яна повернулася додому 22 вересня, а вже в ніч на 25 вересня народила дівчинку.
Яке рішення?
"Так сталося, що в Маріуполі я дізналася, про свою вагітність та потрапила до російського полону. Моя історія має щасливий кінець, бо до пологів я повернулася додому.
Зараз я відкрила свій фонд, який буде спрямований на допомогу жінкам, які пережили російський полон, продовжу свою справу по бебі-боксах для дружин чинних військових", – написала жінка.
Як це працює?
Ще до заснування фонду захисниця передавала пакунки малюка для дітей, чиї мама або тато були/є військовими.
Подати заявку на отримання babybox можуть:
У бокси Мар'яна складала необхідні речі для перших місяців життя немовляти:
Мар'яна Мамонова поділилася, що допомога жінкам стала не лише її справою, але й місією.
"Для мене це дуже важливі напрямки, бо я знаю, як важко жінкам, які повернулися з полону, адаптуватися і жити в соціумі. Як важко жінкам, у яких вагітність проходить в страху та тривозі за свого чоловіка та дитину…
Віра, надія, кохання – це те, що тримало мене в ті важкі часи, і я хочу передати цю силу та підтримку іншим. Нехай моя історія стане віддзеркаленням того, що навіть у найтемніших моментах можна знайти світло і надію", – написала військова.
Нагадаємо, у лавах Збройних сил України на цей час служать понад 67 тисяч жінок, більшість яких є військовослужбовицями.
Щороку в четверту суботу листопада Україна та світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і… Читати більше
У Києві відбулася конференція «Презентація реєстру Музейного фонду України». Це підсумковий захід проєкту «Впровадження системи… Читати більше
За час роботи ініціативи «Зерно з України» вдалося врятувати від голоду 20 мільйонів людей, наголосив… Читати більше
Вперше британський журнал Times Higher Education представив Interdisciplinary Science Rankings 2025, де оцінив внесок університетів… Читати більше
На території тимчасово окупованої частини Херсонської області посилилися репресії відносно проукраїнських дітей. Зокрема, так звані… Читати більше
російська федерація розробила цілу систему катувань для полонених. Окремих “спеціалістів” навіть навчають різним видам тортур.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.