Захисниця Маріуполя Мар’яна Мамонова заснувала фонд, який допоможе жінкам після полону
Медикиня Мар'яна Мамонова, яка вагітною потрапила у полон та повернулася з неволі 22 вересня 2022 року, заснувала власний благодійний фонд, який допомагатиме жінкам, що пережили російський полон.
Про це розповіла Мар'яна на своїй сторінці в Instagram, передає Рубрика.
У чому проблема?
Мар'яна Мамонова – військова лікарка, яка служила з 2017 року. Від початку великої війни перебувала у Маріуполі, очолювала медичну службу 501-го окремого батальйону морської піхоти.
Коли дізналася про вагітність – встигла повідомити звістку чоловіку. А 4 квітня потрапила у полон із заводу Ілліча. Окупанти утримували дівчину в Оленівці, а потім перевели у лікарню в Донецьку.
У вересні Мар'яну разом зі ще 214 захисниками Маріуполя обміняли на кума Путіна, Віктора Медведчука.
Мар'яна повернулася додому 22 вересня, а вже в ніч на 25 вересня народила дівчинку.
Яке рішення?
"Так сталося, що в Маріуполі я дізналася, про свою вагітність та потрапила до російського полону. Моя історія має щасливий кінець, бо до пологів я повернулася додому.
Зараз я відкрила свій фонд, який буде спрямований на допомогу жінкам, які пережили російський полон, продовжу свою справу по бебі-боксах для дружин чинних військових", – написала жінка.
Як це працює?
Ще до заснування фонду захисниця передавала пакунки малюка для дітей, чиї мама або тато були/є військовими.
Подати заявку на отримання babybox можуть:
- жінки з 9 місяця вагітності,
- або мами малюків до 2 місяців.
У бокси Мар'яна складала необхідні речі для перших місяців життя немовляти:
- одяг,
- їжу,
- засоби гігієни.
Мар'яна Мамонова поділилася, що допомога жінкам стала не лише її справою, але й місією.
"Для мене це дуже важливі напрямки, бо я знаю, як важко жінкам, які повернулися з полону, адаптуватися і жити в соціумі. Як важко жінкам, у яких вагітність проходить в страху та тривозі за свого чоловіка та дитину…
Віра, надія, кохання – це те, що тримало мене в ті важкі часи, і я хочу передати цю силу та підтримку іншим. Нехай моя історія стане віддзеркаленням того, що навіть у найтемніших моментах можна знайти світло і надію", – написала військова.
Нагадаємо, у лавах Збройних сил України на цей час служать понад 67 тисяч жінок, більшість яких є військовослужбовицями.