Про це пише Рубрика з посиланням на дослідження благодійного фонду "Схід SOS".
За даними дослідження, середня планова кількість учнів у школах становить 694. На початку 2022 року ця цифра дорівнювала 414, на кінець – 395. А на початку навчального року 2023 середня кількість учнів у школах на деокупованих територіях становила 390 дітей.
"В одному класі в середньому навчаються 20 учнів. У 13 зі 24 відвіданих закладів більше учнів 11 класу, ніж першокласників. Першокласники та учні 11 класу (окремо) складають майже 8% від загальної кількості", – йдеться в результатах дослідження.
Більшість учнів відвіданих шкіл перебувають на місці, але 33% вимушено евакуювалася, з них 19% – за кордон.
У школах на деокупованих територіях навчання здебільшого проводять або в онлайн-режимі, або в змішаному форматі. У цьому криються свої ризики.
Серед ключових занепокоєнь щодо дистанційного навчання:
Для мотивування дітей заклади проводять олімпіади, конкурси та змагання в різних форматах. Деякі громади видають відзнаки та грошові премії за досягнення.
Загалом персонал відвіданих закладів освіти оцінює психоемоційний стан школярів на 6,5 з 10. Учні, які втратили дім, пережили окупацію, складне переміщення чи мають батьків-військових, потребують уважного ставлення та підтримки.
Учні, які втратили близьких, виявляють найбільшу потребу у допомозі та індивідуальному підході.
Приблизно 80% освітян також залишаються у своїх містах і селах. Внутрішньо переміщеними є 16% вчителів, а 4% з них виїхали за кордон. Водночас дефіциту кадрів не спостерігається.
"У половині шкіл штат укомплектований повністю, зокрема й у всіх відвіданих закладах освіти Чернігівської області. В інших областях, де штат неукомплектований, найчастіше не вистачає людей на 1-2 посади. Найбільш потрібними є психолог і соціальний педагог. Деякі ЗЗСО потребують вчителів фізкультури, інформатики, фізики, трудового навчання, історії та правознавства, а також персоналу з технічного та повсякденного обслуговування", – зазначають у тексті дослідження.
Загальні рекомендації для поліпшення якості освіти
Нагадаємо, в Україні запускають новий сайт шкільного застосунку "Мрія", який стане корисним інструментом для батьків, школярів та вчителів.
Також повідомлялось, що Міністерство освіти і науки України в партнерстві з урядом США забезпечить учнів 1–2 класів усіма підручниками — 3,2 млн примірників. На друк навчальних книжок уряд США виділив $8,3 млн.
У Київської області на базі однієї із медустанов Вишгорода запрацювало реабілітаційне відділення. Про це виконувач… Читати більше
Журналісти дістали підтвердження від Пентагону, що указ президента США Дональда Трампа про призупинення на 90… Читати більше
У Львові, в Центрі інтелектуального мистецтва "Меркурій", відкрили виставковий проєкт "Лисик", де презентують творчий доробок… Читати більше
На Харківщині, в Куп’янському районі, запровадили примусову евакуацію родин із дітьми з чотирьох населених пунктів… Читати більше
Greenpeace Україна та Європейська рада з виробництва сонячної енергії запрошує кластерні та надкластерні лікарні взяти… Читати більше
У Таїланді набув чинності закон про легалізацію одностатевих шлюбів. З цієї нагоди в країні організували… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.