fbpx
Сьогодні
08:47 25 Чер 2024

Україна через корупцію не виконала мінімальні вимоги у боротьбі з торгівлею людьми, - Держдеп

English version here

Фото: З відкритих джерел

Уряд України через корупцію не повністю виконує мінімальні стандарти для викорінення торгівлі людьми, однак докладає значних зусиль для цього.

Про це пишуть у звіті Державного департаменту США щодо стану із торгівлею людьми у світі.

В американському відомстві зазначили, що серйозними проблемами, які перешкоджали діям правоохоронних органів залишаються:

 • корупція, особливо в поліції та судовій системі,
 • співучасть офіційних осіб у злочинах, пов'язаних з торгівлею людьми.

Держдеп відзначив, попри зменшення ресурсів і можливостей через повномасштабне вторгнення росії, зусилля України.

Український уряд виявив більше жертв торгівлі людьми та продовжив масштабні кампанії з підвищення обізнаності у координації з міжнародними організаціями.

У відомстві також зазначили, що Україна не виконала мінімальних стандартів у кількох ключових сферах.

 • Судді продовжували виносити м'які вироки, які не передбачали тюремного ув'язнення для більшості засуджених торговців людьми.

Це послаблювало стримування та підривало зусилля по боротьбі з торгівлею людьми. 

Попри постійне занепокоєння щодо корупції, яка сприяє безкарності злочинів, пов'язаних із торгівлею людьми, і розслідування проти посадових осіб-пособників, сьомий рік поспіль уряд не забезпечив жодного судового вироку.

Також український уряд не ідентифікував ніяких іноземних жертв торгівлі людьми, хоча уряд вжив певних заходів для захисту дітей без супроводу. У звіті зазначили, що недоліки в державному нагляді за дітьми, евакуйованими з українських закладів опіки, підвищили ризик торгівлі ними.

У звіті також згадуються злочини, пов'язані із торгівлею людьми, вчинені в попередні роки й розслідування щодо яких не закінчені:

 • У 2023 році прокуратура Львова притягнула до відповідальності чиновника за нібито секс-трафік у Франції;
 • Офіс генерального прокурора розслідував дії військового командира за нібито примусову роботу;
 • Київська міська міліція розслідувала дії колишнього заступника начальника міліції та офіцера міліції за підозрою в секс-торгівлі;
 • прокуратура висунула звинувачення двом колишнім міліціонерам у торгівлі людьми.

"Уряд повідомив, що численні судові переслідування за причетністю посадових осіб до злочинів, пов'язаних із торгівлею людьми, розпочаті в попередні роки, тривають", наголосили у Держдепі.

Серед порад США для українського уряду:

 • визначити та засвідчити офіційний статус більшої кількості жертв, щоб гарантувати, що вони мають свої права відповідно до закону про торгівлю людьми,
 • змінити процедуру надання статусу жертви, щоб зменшити тягар самоідентифікації жертв та розголошення конфіденційної інформації.

Також там закликають Київ пильно розслідувати й переслідувати такі злочини, і вимагати адекватних покарань для засуджених торговців людьми, зокрема до посадових осіб.

Для цього зокрема необхідно:

 • розширити навчання для правоохоронців, прокурорів і суддів щодо розслідування та кримінального переслідування у справах про торгівлю людьми,
 • створити спеціальну посаду національного координатора для керівництва національними зусиллями з координації та впровадження політики боротьби з торгівлею людьми.

У звіті також повідомляють, що повномасштабне вторгнення росії в Україну змусило 6,4 мільйона людей покинути Україну, а ще понад 3,4 мільйона стали внутрішніми переселенцями.

Більшість з тих, хто покинув країну – жінки та діти. Ці біженці та переміщені особи є особливо вразливими до торгівлі людьми.

Експерти відзначають, що тисячі дітей без супроводу дорослих, а також діти, евакуйовані з щонайменше 195 закладів, у тому числі діти з інвалідністю, перебувають у зоні високого ризику потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

У звіті Держдепу мова йде про те, що російські війська примусово перемістили до 1,6 мільйона українців, у тому числі тисячі дітей, людей похилого віку та осіб з інвалідністю, до Росії, Білорусі та окупованих територій України, у тому числі багатьох у віддалені райони.

Станом на січень 2024 року російська влада, за повідомленнями, повернула в Україну приблизно 500 дітей, що є мізерною кількістю порівняно з тисячами примусово депортованих дітей.

Довідка

Відділ Державного департаменту США з моніторингу та протидії торгівлі людьми щорічно публікує Звіт про торгівлю людьми, в якому ранжує 188 країн за їхніми зусиллями у боротьбі з торгівлею людьми. У звіті використовується трирівнева система, заснована на Законі про захист жертв торгівлі людьми та насильства від 2000 року.

Рівень 1. Належать країни, які повністю відповідають мінімальним стандартам TVPA. Країни цього рівня мають мінімальні ризики торгівлі людьми, оскільки їхні уряди запровадили належний захист: США, Німеччина, Естонія, Грузія, Польща та інші.

Рівень 2. Належать країни, які докладають значних зусиль для дотримання мінімальних стандартів TVPA, але не повністю їх дотримуються. До цього рівня належить більшість країн, як от Україна, Італія, Угорщина, Швейцарія, Румунія, Ірак та інші.

Рівень 3. Належать країни, які не повністю дотримуються мінімальних стандартів TVPA і не докладають значних зусиль для цього: Росія, Білорусь, Туркменістан, Афганістан, Іран, Венесуела та інші.

До категорії "окремі випадки" цього року віднесли Гаїті, Лівію, Сомалі та Ємен, де відзначають масові порушення прав людини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: