Рада ЄС ухвалила 14-й пакет санкцій проти росії

Рада ЄС ухвалила 14-й пакет економічних та індивідуальних санкцій проти російської федерації за повномасштабне вторгнення в Україну.

Про це повідомляє Рубрика із посиланням на прес-службу Європейської ради.

Ці заходи спрямовані на такі дороговартісні сектори російської економіки, як:

  • енергетика,
  • фінанси і торгівля,
  • ще більше ускладнюють обхід санкцій ЄС.

Сьогоднішній пакет включає обмежувальні заходи щодо ще 116 фізичних і юридичних осіб, відповідальних за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України.

Зокрема, Рада ЄС запроваджує заборону на перевалку російського СПГ в ЄС для подальшого відправлення в треті країни. Обмеження стосується як перевалки з судна на судно, так і з судна на берег. При цьому заборона не поширюється на імпорт СПГ у сам ЄС.

Крім цього, заборонено нові інвестиції в СПГ-проекти в Росії, такі як "Арктик СПГ 2" і "Мурманськ СПГ". Обмежено надання товарів, технологій і послуг для цих проєктів.

Також Рада ЄС схвалила запровадження обмеження на імпорт російського СПГ через термінали ЄС, не під'єднані до газової системи.

Щоб ускладнити обхід санкцій і перешкодити росії вести війну в Україні, ЄС зобов'яже компанії нести відповідальність за дії дочірніх підприємств у третіх країнах, якщо ті допомагають обходити санкції.

Також буде обмежено реекспорт до росії військової техніки, виробленої в ЄС.

Договори про передачу технологій повинні будуть містити пункт, що забороняє використання їх для виробництва товарів для Росії.

Компаніям ЄС, що діють за межами росії, заборонено підключатися до російської альтернативи SWIFT – Системи передачі фінансових повідомлень (СПФС). Також заборонено операції з цільовими кредитно-фінансовими установами та постачальниками криптоактивів, створеними за межами ЄС.

У відповідь на втручання Росії в демократичні процеси ЄС, Рада ухвалила рішення заборонити політичним партіям, НУО, аналітичним центрам і ЗМІ в ЄС отримувати фінансування від російської держави та її підконтрольних структур.

Цей захід не обмежує роботу журналістів, наприклад, проводити дослідження і брати інтерв'ю.

Уперше ЄС запровадив санкції проти конкретних суден, які сприяють російській агресії в Україні. Ці судна заборонені до заходу в порти ЄС і до отримання послуг.

Судна підпадають під санкції з низки причин, таких як:

  • Перевезення військового спорядження для росії
  • Транспортування вкраденого українського зерна
  • Підтримка розвитку енергетичного сектора росії (перевезення СПГ, перевалка СПГ)

Санкції також спрямовані проти "темного флоту" путіна, який обходить обмеження ЄС і Коаліції з обмеження цін, використовуючи обманні методи судноплавства та ігноруючи міжнародні стандарти.

Під санкції потрапили 27 таких суден.

До санкційного списку додано 61 організацію, що допомагає російському ВПК, зокрема з третіх країн. Для них посилено обмеження на експорт товарів подвійного призначення, а також товарів, що зміцнюють російський оборонний сектор.

Розширено список заборонених товарів, зокрема верстати, "всюдиходи", хімікати, марганцеві руди, рідкісноземельні метали, пластмаси, землерийні машини, монітори, електрообладнання.

Обмежено імпорт гелію з росії, який є важливим джерелом доходів для режиму.

Крім цього, Ліхтенштейн додано до списку країн-партнерів, які застосовують комплекс обмежувальних заходів щодо імпорту чавуну і сталі з росії, а також комплекс заходів з контролю за імпортом, які по суті еквівалентні заходам ЄС.

Рада дозволяє операторам ЄС вимагати компенсації за шкоду, завдану російськими компаніями через санкції та експропріацію. Також створює інструмент для складання списку компаній, яким заборонені операції за втручання в арбітражну та судову компетенцію.

У відповідь на дії росії, що обмежують права власників інтелектуальної власності з ЄС, Рада ЄС підтримала заборону на подання заявок на реєстрацію в ЄС деяких прав інтелектуальної власності (патент, товарний знак, дизайн), а також обмеження на використання вже зареєстрованих прав.

Крім цього, також Рада ЄС підтримала заборону на купівлю, імпорт, передачу або експорт культурних цінностей з України, якщо є підстави вважати, що вони були незаконно вивезені.

Свіжі дописи

  • Новини

У Харкові стартував пілотний проєкт з адаптованої барабанотерапії для ветеранів: у чому рішення

У Харкові стартував пілотний проєкт з адаптованої барабанотерапії для ветеранів, які відновлюються після контузії. Перше… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Оприлюднили перші відеокадри нового фільма Чернова “2000 метрів до Андріївки”

На офіційному YouTube-каналі кінофестивалю Sundance з’явився відеопрезентація режисером Мстиславом Черновим свого нового повнометражного документального фільму… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

70% українців не планують виїжджати до іншої країни після відкриття кордонів для всіх, – результати опитування

70% опитаних українців не хотіли б виїжджати до іншої країни на постійне місце проживання, якщо… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Україна через російську агресію втратила чверть посівних площ, – Український аграрний клуб

Війна вплинула на сільське господарство України, спричинивши значні втрати інфраструктури, врожаю та посівних площ. Про… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

У Харківській області військових забезпечили першими мобільними кухнями

У Харківській області закупили перші в Україні мобільні кухні, яке забезпечить захисників і захисниць гарячим… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Як вирішити екологічні виклики: слухай новий сезон подкасту “Без сміття”

Як вирішити екологічні виклики: слухай новий сезон подкасту “Без сміття”  У чому проблема? Екологічні проблеми,… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.