"Гаюн": з Білорусі до рф перелетіли два російських літаки-розвідники
До російського аеродрому "Шаталово" з Білорусі вилетіли два розвідувальних літаки Су-24МР.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Telegram-канал "Беларускі Гаюн".
Літаки вилетів близько о 10:30 з аеродрому "Барановичи" на аеродром "Шаталове".
Останній розташований у Смоленській області Російської Федерації. Також там базується 4-та окрема розвідувальна ескадрилья Повітряно-космічних сил Росії.
Зазначається, що вищезгадані літаки перебували в Білорусі з січня 2023 року й брали участь у спільних російсько-білоруських льотно-тактичних навчаннях у січні 2023 року й травня 2024 року.
Партизанам вдалося провести розвідку аеродрому у російському Воронежі, де стоять Су-34
Довідка
Літак Су-24МР забезпечує здатний забезпечувати комплексну повітряну розвідку при будь-якій погоді та частині доби на глибину до 400 км від лінії бойового зіткнення. Зокрема має можливість протидіяти засобам протиповітряної оборони (ППО).
Авіація рф в Білорусі
Згідно з даними "Білоруські Гаюн", станом на зараз:
- на аеродромі "Ліда" розташований один штурмовик Су-25;
- на аеродромі "Барановичі" – чотири винищувачі Су-30СМ;
- на аеродромі "Мачулищі" – 11 вертольотів. Мова йде про п'ять Мі-28, п'ять Ка-52 і один Мі-26.
Зазначимо, що ще на початку повномасштабної війни росія вдерлась на українську територію у тому ж числі й з Білорусі.
Тоді ж російські терористи окупували частину Київської, Чернігівської та Сумської областей. Пізніше Сили оборони звільнили території.
Загалом, як розповідав представник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Андрій Юсов, Росія не полишає спроби затягнути Білорусь у відкриту війну проти України.
Окрім того, Центр протидії дезінформації прогнозує, що Росія активізує інформаційно-психологічну операцію про нібито відкриття другого фронту зі сторони Білорусі.
Очікують найближчим часом ряд провокативних заяв вищого керівництва РФ і Білорусі з погрозами на адресу України. Основна мета цієї ІПсО – нагнітання масової паніки в українському суспільстві, зазначили у ЦПД.
Українські розвідники та прикордонники завжди стежать за навчаннями на території Білорусі, щоб зрозуміти, наскільки вони можуть нести загрозу Україні.