Українські полярники на станції відкрили фотовиставку про війну в Україні
Фотовиставку про повномасштабну війну в Україні відкрили на українській антарктичній дослідницькій станції "Академік Вернадський".
Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук Національного антарктичного наукового центру.
Як розповідають дослідники, автором виставки є київський фотограф Костянтин Поліщук, який понад два роки захищає Україну на фронті.
У НАНЦ зазначили, що у 2016-2019 роках Поліщук працював у пресслужбі Міністерства освіти й науки та неодноразово знімав проводи й зустрічі українських антарктичних експедицій, завжди захоплювався роботою полярників та мріяв одного дня теж побувати на крижаному континенті.
26 лютого 2022 року, через два дні після початку повномасштабного вторгнення РФ, фотограф долучився до Сил територіальної оборони Києва:
- він боронив від російських загарбників спершу північ столиці,
- потім воював на сході України,
- брав участь у звільненні Херсона,
- контрнаступі в Запорізькій області,
- боях на Лиманському та Харківському напрямках.
Поліщук був стрільцем, потім гранатометником в роті вогневої підтримки, займався аеророзвідкою в Десантно-штурмових військах, а нині в складі роти протитанкових керованих ракет Національної гвардії України.
У вільний час він фотографує. В об'єктиві – все, що на війні: від того, як солдат лежить на дні захопленого російського окопу, ховаючись від вибухів КАБів до солоної риби від волонтерів поруч з АК-74.
"15 світлин Костянтина були передані цього року на станції "Вернадський" під час перезмінки експедицій. Напередодні Мідвінтера – головного свята дослідників Антарктики – на станції відбулося відкриття виставки. Вона працюватиме тут постійно", повідомили полярники.
Як зауважив очільник 29-ї Української антарктичної експедиції, геофізик Юрій Отруба, "не маємо права забувати, завдяки кому можемо продовжувати нашу антарктичну місію та розвивати українську науку".
"Ця експозиція стане ще одним нагадуванням для всіх, що в Україні триває війна. Йдеться і про самих полярників, і про гостей станції, яких в нас протягом антарктичного літа буває багато, – це туристи та екіпажі суден з усього світу, дослідники Антарктики з інших країн", підкреслив він.
Очільник експедиції також наголосив, що неодмінно будуть знайомити з виставкою всіх.
"Зокрема для іноземних візитерів ми заздалегідь зробили всі підписи до фото та інформацію про автора також англійською мовою", зауважив Отруба.
Як повідомлялось, 21 червня дослідники Антарктиди з усього світу святкують "Середину зими" – Мідвінтер.
Це свято Середини зими, коли на крижаному континенті найкоротший день та найдовша ніч, але потім дні поволі стають довшими, а літо – дедалі ближчим.