Про це повідомляє The Guardian, передає Рубрика.
Рішення про зміну статусу виду Lynx pardinus на "вразливий" прийняв Міжнародний союз охорони природи (ICUN).
До спільних зусиль, покликаних збільшити популяцію жихаків, також долучилися:
Чисельність Lynx pardinus, за даними дослідників, різко впала минулого століття, коли тисячі тварин убивали через закони Франко, за якими рись вважали шкідником.
До того ж негативно на популяцію плинуло катастрофічне скорочення кількості кролів, що становлять 90% раціону хижаків, а також знищення чагарників – середовища існування хижаків.
Останній перепис показав, що популяція іберійської рисі, також відомої як іспанської, збільшилася з 94 особин у 2002 році до більше ніж 2 тисяч станом на 2023 рік.
При цьому переважна більшість представників виду – майже 86% – проживає на території Іспанії.
"Протягом наступних 100 років ми, ймовірно, зможемо повністю відновити рись у її рідному ареалі.
Зміна клімату викликає занепокоєння, також ми спостерігаємо збільшення кількості пожеж у Середземномор'ї, тож як це вплине на рись, ще належить визначити. Хоч це і величезний успіх, але попереду ще довгий шлях", – розповів голова підрозділу червоного списку ICUN Крейг Гілтон-Тейлор.
За словами посадовця, успіху вдалося досягти завдяки спільним ініціативам, які включали:
На думку експерта з рисей Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) Іспанії Рамона Переса де Айяла, програму слід продовжувати, аби досягти її цілі – популяції, яка включатиме щонайменше 750 самок рисі репродуктивного віку до 2040 року. Наразі їхня кількість дорівнює 406 особинам.
Двох представників іберійської рисі переселяють для збільшення популяції у 2015 році
Збільшенню кількості рідкісних тварин досі загрожує смертність на дорогах (у 2023 році таким чином загинули 144 рисі), хвороби і зниження популяції кролів.
"Не забуваймо, що попереду ще багато роботи. І навіть пізніше нам потрібно буде продовжувати докладати зусиль, аби не допустити повторення ситуації", – додав Айяла.
Раніше ми розповідали, що з дельфінарію "Немо" евакуювали двох китів-білух через посилення російських обстрілів Харкова. Тепер вони мешкатимуть в іспанській Валенсії – у найбільшому океанаріумі Європи.
Також повідомлялось, що левиця Василина, яку зоозахисники врятували з приватної власності у Харківській області, житиме разом зі своїм партнером Ніколою серед інших хижаків у Південній Африці.
З 25 грудня до 10 січня Львовом курсуватиме різдвяний трамвай з колядками. Він буде на маршруті… Читати більше
Миколаївський краєзнавець, колекціонер, моделіст Андрій Шинкаренко разом зі своїм сином Андрієм розробили та виготовили оригінальні… Читати більше
Українці у середу, 25 грудня, могли отримати фейкові повідомлення про заборгованість перед "Новою поштою". Проте… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до постачання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс «Щедрик»… Читати більше
У Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» відновили приміщення навчально-експериментальних майстерень, пошкоджених російськими… Читати більше
На борту літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який сьогодні зранку впав поблизу Актау в Казахстані, перебувало… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.