В Іспанії Європол викрив злочинну групу, що утримувала українок, яким обіцяли роботу, в сексуальному рабстві
Європол спільно з місцевою поліцією в Іспанії викрив злочинну групу, яка займалася торгівлею людьми. Підозрювані обіцяли потерпілим (переважно українкам) роботу, а насправді тримали жінок у сексуальному рабстві.
Про це повідомила пресслужба Європолу.
Як зазначають, за даними поліції, злочинна група, яка діяла з 2020 року, вербувала жінок в інтернеті, переважно через соціальні мережі.
Підозрювані видавали себе за менеджерів кадрового агентства. Вони націлювалися здебільшого на українок, а також громадянок Білорусі. Постраждалим пропонували законну роботу в індустрії розваг та туризму.
Охочих працювати привозили до Іспанії з туристичними візами, обіцяючи посади хостес та адміністратора. На місці українок закликали подавати документи на тимчасовий захист у зв'язку з війною в Україні, після чого вони отримували дозвіл на проживання в Іспанії.
Однак замість обіцяного трудового договору потерпілих піддавали сексуальній експлуатації в іспанському нічному клубі в Ель-Ехідо (Альмерія).
Жінок розмістили у трьох будинках, ізолювавши від суспільства. Торговці людьми намагалися створити такі умови, щоб українки не змогли втекти й щоб їх не знайшли правоохоронці. Самі злочинці отримували величезні незаконні доходи.
Зрештою, поліція Іспанії за сприяння Європолу викрила схему й затримала 5 людей, включно з ймовірним лідером групи. Серед затриманих:
- громадянин Іспанії,
- двоє росіян,
- двоє громадян України.
Слідчі вже встановили щонайменше 14 жінок, які постраждали від сексуальної експлуатації. Розслідування ще триває.
Раніше генеральний секретар ОБСЄ Гельга Шмід заявляла, що кількість випадків торгівлі людьми різко зросла, а війна різко посилила проблему сексуального рабства щодо українок.
Варто додати, згідно з даними ВООЗ, одна з трьох жінок протягом свого життя зазнавала сексуального насильства. Воно може мати різні форми: від небажаних дотиків та вигуків до зґвалтування. Головна особливість — кривдник чинить цей вид насильства без згоди постраждалої людини. І статися це може з будь-ким, незалежно від віку та статі. Про ознаки цього виду насильства та його наслідки для постраждалої особи читайте докладніше у нашому матеріалі: "Сексуальне насильство: головні ознаки та план дій".
Окрім того, у дослідженні Глобального інституту безпеки дітей Childlight Единбурзького університету вказується, що понад 300 мільйонів дітей по всьому світі щороку стають жертвами сексуального насильства в інтернеті.