Про це пишуть у соцмережах Sun Osipova/Instagram, розповіли в організації з порятунку тварин Kyiv Animal Rescue Group.
Зоозахисники звернулися за допомогою до орнітологів, які пояснили, що це не гриф. Гостем у гнізді лелек виявився родич грифа – сип білоголовий.
Фахівці зазначили, що їм надійшло відео від жінки, на якому видно, що птах сидить у лелечому гнізді. Заявниця переживала за безпеку лелек, тож звернулася по допомогу.
"В Україні сип білоголовий зустрічається тільки на півдні Криму. Під час кормових міграцій може залітати в інші регіони – Карпати, на північ до Житомирської області. Ареал охоплює гірські райони Південної Європи, Північної Африки та Азії.
Ці величенькі птахи важать до 7 кілограмів, мають довжину тіла 93-110 сантиметрів та розмах крил майже до трьох метрів", розповіли в Kyiv Animal Rescue Group.
Також про цю подію в соцмережі розповіла Sun Osipova, зазначивши, що до Києва завітав Червонокнижний білоголовий сип. Вона пояснила, що пташці не притаманні такі північні мандрівки, позаяк, зазвичай гніздиться він у Криму, однак, рідкісного пернатого помічали у столиці й раніше.
Як зауважила дослідниця, молодий неймовірний птах оселився у гнізді лелек.
"Ні, це не зоопарк. А Київські реалії в яких до нас завітав молодий Сип білоголовий і вмостився прям на гнізді Лелек. Гніздиться в Криму, але так щоб залетіти на стільки північніше….це, м'яко кажучи, шок.
Шок як для людей, так і для Лелек. На відео видно як проганяють непроханого квартиранта", – написала вона.
Довідка
Сип білоголовий — птах роду сип родини Яструбових ряду Соколоподібні. Дуже великі птахи. Маса до 6,1, навіть до 7 кг. Дорослий птах має загальне блідо-рудувате забарвлення. У молодих птахів забарвлення темніше, навколо шиї немає білого коміра.
Дуже характерний силует птаха, коли він летить. Голос — свист, шипіння або хрипле каркання. Живляться ці птахи майже винятково мертвими тваринами й навіть тими, що почали розкладатися. Дуже рідко хапають живих невеликих звірів і птахів.
Гнізда роблять на виступах або в щілинах скель з чималих товстих сучків. Вимощують їх травою і шерстю.
Поширені в Південній Європі, Північній Африці, Південній і Середній Азії у великих гірських системах. В Україні гніздяться в Криму, на території Кримського заповідно-мисливського господарства, в скелястих урвищах Бабуган-яйли та в інших місцях. За даними 2002—2006 рр. чисельність виду в Криму становить не менше 80—100 особин, з яких гніздиться не менше 10—16 пар. Протягом минулих 15 років кримська популяція сипа білоголового стабільна.
Зрідка сипи залітають також в інші південні та західні райони України.
Війська рф уночі 24 січня атакували Україну 58 ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами. Сили… Читати більше
Влада російської федерації зацікавлена в посиленні протиповітряної оборони для захисту об'єктів оборонно-промислової бази, зокрема й… Читати більше
У італійському Турині у четвер, 23 січня, фінішувала XXXII Всесвітня зимова Універсіада. Про це інформує… Читати більше
Протягом минулої доби, 23 січня, вздовж всієї лінії фронту було зафіксовано 125 бойових зіткнень. російські… Читати більше
Чотири ворожі безпілотники типу "Шахед" цієї ночі атакували Львівську область. Внаслідок падіння уламків в одному… Читати більше
У Міноборони рф заявили, що у ніч на 24 січня 11 областей російської федерації, москву… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.