Фото 18:23 21 Чер 2024

Збірна України в другому турі Євро-2024 з футболу виборола вольову перемогу над Словаччиною

English version here

Збірна України вирвала вольову перемогу над Словаччиною в другому турі Євро-2024 з футболу. Матч у Дюссельдорфі завершився за рахунку 2:1. Два голи "синьо-жовтих" забили Шапаренко та Яремчук.

Про це пише "Суспільне-Спорт", передає Рубрика.

На старті чемпіонату команди показали протилежні результати в першому турі:

• українці з рахунком 0:3 поступилися Румунії,
  • словаки сенсаційно переграли номінальних фаворитів квартету з Бельгії (1:0).

Перед грою тренерський штаб Сергія Реброва провів серію замін у складі "синьо-жовтих":

• правим захисником з перших хвилин вийшов Олександр Тимчик,
  • у центрі поля матч розпочинав Володимир Бражко,
  • ушкодженого Віктора Циганкова на позиції вінгера замінив Андрій Ярмоленко,
  • місце у воротах посів Анатолій Трубін.

Серію моментів на старті гри мала збірна Словаччини. Гостро пробивали Лукаш Гараслін та Іван Шранц — команду рятували сейви Трубіна.
Словаки втілили перевагу в забитий м'яч на 17-й хвилині. Олександр Зінченко на межі воротарської зони не зумів завадити ударові Шранца головою — 0:1.

Після пів години ігрового часу Україна відповіла гострим ударом Олександра Тимчика: захисник спрямував м'яч у дальній кут — стійка! Зі штрафного "в роздягальню" словакам міг забивати й Зінченко — врятував голкіпер.

Після перерви українцям вистачило 10 хвилин, аби зрівняти рахунок. Автором першого голу "синьо-жовтих" на турнірі став Микола Шапаренко, замкнувши простріл із флангу від Зінченка.

Зрівнявши рахунок, Сергій Ребров провів заміни в нападі на заключні 20 хвилин основного часу: Ярмоленка на фланзі змінив Олександр Зубков, Артема Довбика на вістрі — Роман Яремчук.

Незабаром Яремчук розганяв швидку контратаку з Михайлом Мудриком. Вінгер "Челсі" завдавав удару з гострого кута — м'яч від стійки відскочив назад у поле.

Саме Яремчук став автором вирішального голу України на 80-й хвилині. Шапаренко знайшов форварда вертикальною передачею, а той з кількох метрів пробив повз голкіпера Мартіна Дубравку — 2:1!

Словаччина — Україна 1:2

Голи: Шранц, 17 — Шапаренко, 54, Яремчук, 80

Україна вийшла на друге місце квартету E, в другому турі якого ще належить зустрітися румунам та бельгійцям (22 червня).

Група Е. Турнірна таблиця

Румунія — 3 очки (1 матч), 3:0 (різниця голів)
Україна — 3 (2), 2:4
Словаччина — 3 (2), 2:2
Бельгія — 0 (1), 0:1

Матч третього туру Україна — Бельгія відбудеться в середу, 26 червня, і стартує о 19:00 за київським часом.

Президент Володимир Зеленський відреагував на перемогу нашої команди:

"Вірити одне в одного! Підтримувати одне одного! Битися одне за одного! Це те, що має єднати кожного з нас. І зараз кожен із нас на своєму місці має боротися: за свободу, життя і за правильне сприйняття України у світі".

Нагадаємо, 21-го червня, у Дюссельдорфі, фанатський корпус Національної збірної України з футболу пройде Маршем на підтримку місії Bring Kids Back UA — ініційованого Президентом Зеленським плану дій по поверненню незаконно депортованих та насильницько переміщених Росією дітей в Україну.