Японія запровадила санкції проти понад 50 компаній з рф й Китаю
Сьогодні, 21 червня, уряд Японії запровадив економічні санкції проти понад 50 компаній та осіб, які допомагають російській федерації обходити обмеження. Зокрема йдеться про російські та китайські фірми, які для росії закуповують електроніку.
Про це йдеться у пресрелізі, який опубліковано на сайті японського Міністерства закордонних справ, передає Рубрика.
Зазначається, що, зокрема, активи 10 фізичних та 27 юридичних осіб з рф будуть заморожені.
Також для низки компаній та фізосіб обмежать можливості операцій з капіталом і платежі.
"Заморожування активів, якщо такі знайдуться в Японії, і заборона на угоди з японськими фірмами та громадянами відтепер стосується, зокрема, Челябінського тракторного заводу, Пермського порохового заводу, Арзамаського приладобудівного заводу, двох підприємств зі складу концерну "Алмаз-Антей" та інших військово-промислових підприємств", — йдеться у повідомленні.
З-поміж фізичних осіб під японські санкції потрапили, зокрема, кілька членів Центральної виборчої комісії та керівники деяких військово-промислових компаній.
У китайську частину списків санкцій потрапили сім компаній, через які, за даними японського уряду росія закуповує електроніку.
Крім цього заборонено для 10 компаній буде заборонено експорт товарів до окремих суб'єктів Російської Федерації та інших країн.
Також санкції запроваджено проти фірм з:
- Індії,
- Казахстану,
- Узбекистану,
- ОАЕ.
По одній із кожної країни.
Зазначимо, що у травні Японія запровадила санкції проти однієї фізичної особи та дев'яти юридичних осіб з Росії, а також двох компаній з Кіпру за постачання зброї з Північної Кореї.
Також повідомлялось, що у березні цього року уряд Японії у п'ятницю схвалив рішення продовжити ще на рік дію постанови про позбавлення Росії торговельного статусу "найбільшого сприяння" у рамках економічних санкцій через її вторгнення в Україну.
Нагадаємо, посли країн Європейського Союзу 20 червня погодили 14-й пакет санкцій проти російської федерації.
Як розповіла глава МЗС Нідерландів Ханке Брюїнс Слот, після набуття чинності пакета для "тіньового флоту" Росії закриють доступ до європейських портів.
При цьому Reuters писали, що санкції заборонять реекспорт російського зрідженого природного газу.
Високий представник Євросоюзу із зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що 14-й пакет санкцій ЄС проти росії – це "потужний набір індивідуальних та секторальних заходів, спрямованих на підрив воєнних зусиль Росії проти України".
"Він націлений на військово-промисловий оборонний комплекс, фінансові послуги, енергетичний сектор, обхід санкцій, воєнні злочини, зокрема осіб, причетних до депортації українських дітей", – додав він.
Глава дипломатії ЄС зазначив, що нові санкції спрямовані на те, "щоб ускладнити для влади Путіна підтримку його загарбницької війни", та запевнив у підтримці України з боку Євросоюзу.