Стефанішина: в Україні зареєстровано 303 факти сексуального насильства, зумовленого війною

В Україні станом на 18 червня 2024 року зареєстровано 303 факти сексуального насильства, зумовленого війною.

Про це повідомила віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час пресконференції, передає Суспільне.

Вона уточнила, що серед постраждалих:

  • 112 чоловіків,
  • 191 жінка.

Водночас, за даними ООН, незареєстрованих випадків у 10 — 20 разів більше.

"Сьогодні світ відзначає Міжнародний день боротьби із сексуальним насильством в умовах війни. Для України це про об'єднання зусиль проти насильства, катувань та терору, яке коїть Російська Федерація на наших територіях", — сказала міністерка.

Заступниця генерального прокурора України Вікторія Літвінова своєю чергою під час пресконференції повідомила, що наразі вдалося ідентифікувати та повідомити про підозру 45 росіянам.

До суду вже направлено акти щодо 29 осіб, п'ятеро злочинців уже отримали вирок в українському суді.

Як повідомлялось раніше, журналісти Kyiv Independent встановили двох військових російської армії, які під час окупації Київської та Херсонської областей у березні 2022-го були причетними до зґвалтування двох жінок.

Про це йде мова у документальному фільмі-розслідуванні "Він прийшов знову".

У стрічці розповідають про військового 109 мотострілецького полку так званої "армії" окупованої частини Донецької області – Миколу Сененка. Він брав участь в окупації села Краснівка в Херсонській області.

А також – про єфрейтора 8 роти 37 окремої мотострілецької бригади Надбіта Дабаєва. Він перебував у селі Гавронщина Київської області під час окупації регіону російськими військами.

За інформацією журналістів, обидвоє ідентифікованих російських військових не понесли покарання за скоєні сексуальні злочини.

У червні 2022-го українські правоохоронці оголосили Надбіту Дабаєву заочну підозру за низку інших воєнних злочинів, вчинених під час окупації:

  • викрадення автівок,
  • погрози розстрілу,
  • вбивство цивільного чоловіка.

Нагадаємо, що 500 громадян України, які постраждали від сексуального насильства під час російського вторгнення, отримають по 3 тисячі євро.

Також у березні перша леді Олена Зеленська заявляла, що від початку повномасштабної війни в Україні зареєстровано 274 справи за статтею "сексуальне насильство".

Свіжі дописи

  • Новини

У парках і скверах столиці встановили шпаківні: навіщо і як їх зробити самим?

У парках і скверах столиці встановили шпаківні: навіщо і як їх зробити самим? Розповідає “Рубрика”.… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025
  • Новини

Євросоюз представив план збільшення видатків на оборону ЄС та підтримку України на 800 млрд євро

В Європейському Союзі представили п'ятиступеневий план переозброєння ЄС та підтримки України, що передбачає мобілізацію 800… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025
  • Новини

Україна на дослідження пошкоджень Арки на ЧАЕС отримає 400 тисяч євро

На дослідження пошкоджень Арки НБК, яка знаходиться над зруйнованим реактором енергоблока №4 Чорнобильської АЕС, Рахунок… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025
  • Новини

Як врятувати собаку у разі критичної кровотечі: рішення

Більшість стандартних турнікетів розроблені для людей і не підходять для собак. Вони мають жорстку пластину,… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025
  • Новини

Венс заявив, що під час суперечки Трампа з Зеленським хотів “розрядити обстановку”

Коментарі віцепрезидента США Джей Ді Венса під час суперечки американського президента Дональда Трампа та Глави… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025
  • Новини

Стармер закликав підтримати Зеленського й не бути підлабузниками очільника кремля

В Україні у війні саме російська федерація є агресором, а диктатор володимир путін ніколи не тримав даного… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.