Щороку 20 червня у світі проводять Всесвітній день біженців. У 2024 в цей день у Києві Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) відзначає 30-річчя діяльності в Україні. УВКБ ООН нагадали, яку допомогу можуть отримати люди, що постраждали від війни в Україні.
З нагоди цієї події УВКБ ООН відкрили в Музеї історії міста Києва фотовиставку "Зберігаємо НАДІЮ вдалині від ДОМУ" про основні віхи 30-річної роботи задля народу України та співпраці з ним. На виставці представлено 30 фото, які відображають ключові віхи 30-річної діяльності Агентства в Україні: від підтримки репатріації кримських татар на батьківщину в 1990-х до допомоги вимушено переміщеним людям та тим, хто постраждав від 10 років війни.
УВКБ ООН розпочало діяльність в Україні у 1994 році, щоб підтримати репатріацію кримських татар, яких було депортовано з їхньої батьківщини під час Другої світової війни. З початку дев'яностих до ранніх 2010-х завдяки співпраці УВКБ ООН з урядом України та органами державної влади роках Україна приєдналася до багатьох конвенцій, що захищають права громадян, апатридів та біженців. У 2014 році після анексії Криму присутність та діяльність УВКБ ООН було розширено, новий період ще більш активної допомоги почався після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року, і продовжується досі.
У чому проблема?
За даними, що називають в Агентстві ООН у справах біженців наразі приблизно 10,2 мільйона українців — це особи, які зазнали переміщення всередині України чи поза її межами. Приблизно 40% населення України, а це — 14,6 мільйона людей, потребують гуманітарної допомоги.
Це люди, які втратили житло, не мають коштів для проживання, втратили та не можуть відновити документи або потребують допомогу у відновленні ментального здоров'я. Викликом наразі є також осінньо-зимовий період, перед яким необхідно підготуватись до довготривалих відключень електроенергії.
Яке рішення?
Наразі діяльність Агентства (УВКБ ООН) забезпечує доступ до послуг у сфері соціально-правового захисту, гуманітарну підтримку та довгострокові рішення для вимушено переміщених осіб, людей, які повернулися до місць походження, біженців та осіб без громадянства.
"Ми хотіли б підкреслити міжнародній спільноті той факт, що Україна не має бути забута і потрібно, щоб вона продовжувала життя", — нагадала під час відкриття фотовиставки представниця УВКБ ООН в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг.
Так, якщо зосередитись на періоді роботи Агенції від початку повномасштабного вторгнення, за допомоги УВКБ ООН з середини 2022 року було відремонтовано майже 30 тисяч будинків, 2,14 мільйона українців отримали грошову допомогу на потреби під час осінньо-зимового періоду, а також на ремонт та оренду житла. Лише з січня по травень 2024 року УВКБ ООН допомогло понад 224 тисячам українців для того, щоб покрити витрати на їжу, ліки, одяг, оплату комунальних послуг та оренду житла.
У 2024 році УВКБ ООН не зупиняється та планує надати підтримку у сфері соціально-правового захисту, житла, грошову допомогу для 2,7 мільйона ВПО в Україні та ще 2,3 мільйона біженців з України, що знаходяться за кордоном. Отримати цю допомогу може кожен.
Грошова допомога біженцям та ВПО: хто може отримати та що для цього потрібно зробити?
Хто може отримати грошову допомогу?
Грошова допомога призначається людям залежно від їхнього рівня вразливості. Потенційні отримувачі — це ВПО, люди, які повернулися, або постраждалі від війни. Вони мають відповідати одному або декільком критеріям вразливості:
Дохід потенційних отримувачів має бути менш ніж 5 400 грн на члена сім'ї на місяць, що також є соціально-економічним критерієм відповідності.
Куди звертатись по грошову допомогу?
Як відбувається реєстрація?
Як отримати гроші?
Більш детальну інформацію про те, як отримати грошову допомогу можна знайти в інформаційному бюлетені УВКБ ООН за посиланням або на сайті УВКБ ООН.
Також люди, що постраждали від війни можуть отримати екстрену допомогу з житлом — провести ремонт, отримати допомогу у закупівлі матеріалів або для оплати оренди. У 2024 році Агентство у справах біженців планує надати екстрену допомогу з житлом для 140 тисяч ВПО.
У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше
У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше
Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше
Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше
Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше
Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.