У столиці з’явився мурал пам’яті на честь полеглих бійців “АЗОВу”

У Києві на Поштовій Площі біля пішохідного мосту з'явився мурал пам'яті на честь полеглих воїнів "АЗОВу".

Про це інформує "Новий канал".

Організаторами та художниками виступили представники волонтерських організацій та фанати "Динамо Київ".

"Вечірньому Києву" вони повідомили, що малювали на прохання побратимів полеглих воїнів.

Фото: Інстаграм / obolon_nets

Як повідомляють, цей стінопис вшановує пам'ять хоробрих захисників, які віддали своє життя за свободу та Незалежність України.

На стінописі зображені четверо захисників, які героїчно загинули, захищаючи Україну:

  • Ігор "Козацький" Краснобриж,
  • Богдан "Пєнтагон" Хохленков,
  • Олександр "Тара" Тараман, які обороняли рідний Маріуполь;
  • Назарій "Грінка" Гринцевич — загинув 6 травня 2024 року в Серебрянському лісі Луганської області.

Що відомо про загиблих азовців

  • Ігор Краснобриж добровольцем долучився до лав "Азову" 2014 року, тоді йому було вісімнадцять.

З початком повномасштабної війни старшим навідником 1-го вогневого розрахунку мінометного взводу Ігор Краснобриж із позивним "Козацький" став на захист рідного міста.

Ігор Краснобриж. Фото: З відкритих джерел

"Козацький" з побратимами пішли зустрічати ворога боєм, а в цей час його рідні знайшли прихисток в підвалі на іншому кінці міста. За цей час Ігор побачив їх всього лише двічі. 8 та 12 березня він приїздив до будинку, де вони переховувалися від ворожих обстрілів міста, тоді ж востаннє сфотографувався з донькою.

Ігор Краснобриж загинув неподалік заводу "Азовсталь" в результаті ворожої засідки. Прикриваючи побратима отримав кулю в ногу, яка заділа артерію. Загинув на місці. За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, зразкове виконання службового обов'язку — нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (посмертно).

  • Богдан Хохленков з початком війни росії проти України вирішив стати військовим — пройшов курс молодого бійця і в грудні 2015 року приєднався до лав "Азову".

Хлопець взяв собі позивний "Пентагон". Спочатку служив у артилерійському дивізіоні, згодом перейшов до мінометної батареї 2-го батальйону, був водолазом-розвідником взводу розвідки.

Богдан Хохленков. Фото: З відкритих джерел

З початком повномасштабної війни Богдан потурбувався про безпеку дружини та маленької доньки, а сам з побратимами знищував ворогів, які вдерлися в його рідне місто.

Під час бою 22 березня 2022 "Пентагон" дістав кульове поранення, і три дні був на "Азовсталі". А потім його та інших важкопоранених бійців евакуювали у Дніпро. На жаль, 28 березня серце старшого сержанта Богдана Хохленкова зупинилося. Нагороджений Орденом "За мужність" ІІ ступеня (посмертно).

  • Олександр "Тара" Тараман був націоналістом, сильно любив рідний Маріуполь. Хотів обʼїздити всю Україну. Постійно прагнув пізнавати щось нове. Знав, чого хотів від життя.

В лютому 2020 року Олександр потрапляє до полку "Азов" НГУ. Для цього довелося докласти неабияких зусиль. Бувши наполегливим, він зумів скинути близько 30 кг та виконати складні нормативи.

Олександр "Тара" Тараман. Фото: Трибуна Героїв

Початок повномасштабної війни "Тара" зустрів разом із побратимами в Маріуполі. Мужньо боронив оточене місто у боях з переважаючими силами ворога. Олександр Тараман загинув 1 травня 2022 року. Нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (посмертно).

  • Назарій "Грінка" Гринцевич родом з Вінницької області, ніс службу у лавах "Азову" в місті Маріуполі. Повномасштабне вторгнення "Грінка" зустрів разом з побратимами в оточеному місті, брав активну участь в бойових діях.

Під час виходу з Азовсталі хлопець потрапив у полон, а вже у вересні 2022 року частину азовців вдалося звільнити. На момент повернення з полону "Грінці" було всього 19 років. Після відновлення Назарій знову подався до війська та повернувся до рідної бригади "Азов".

Назар Гринцевич із позивним "Грінка". Фото: УП

"Грінка" став командиром взводу оптичних спостерігачів у підрозділі "Контакт 12". 10 березня 2024 року Назарію виповнився 21 рік. А на початку травня він загинув. Хлопець був одним із наймолодших захисників Азовсталі.

"Що б не було у вас, любіть маму, їжте кашу і любіть Україну", — ці слова Назарія назавжди залишаться в пам'яті його рідних, друзів та побратимів.

Графіті стало не лише даниною пам'яті, але й нагадуванням про мужність та самопожертву українських воїнів.

Свіжі дописи

  • Новини

Польща передала Україні три гелікоптери для підтримки навчань та поліцейських операцій

Україна отримала три гелікоптери в рамках допомоги від польського Урядового агентства стратегічних резервів (RARS), зокрема… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Віддав життя за Україну: на фронті загинув командир “Вільної Грузії”, доброволець Бадрі Кварацхелія

Командир легіону "Вільна Грузія" Бадрі Кварацхелія загинув у боях проти російської армії на території Курської… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

В Україні презентували онлайн-платформу “Вільний степ” для підтримки постраждалих від війни

В Україні запущено онлайн-платформу "Вільний степ", призначену для допомоги людям, які пережили полон, тортури та… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Уряд включив магнітно-резонансні томографи до переліку медобладнання, що закуповується за бюджетні кошти

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення включити магнітно-резонансні томографи (МРТ) до списку медичних виробів, які можуть… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Бондар заявив, що українські жертви Волинської трагедії теж будуть вшановані поляками

Українці, які стали жертвами Волинської трагедії на території Польщі, також будуть вшановані. Про це Посол… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Кабмін схвалив законопроєкт про єдиний державний реєстр ветеранів війни

Кабінет міністрів схвалив проєкт закону "Про Єдиний державний реєстр ветеранів війни". Про це повідомив у… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.