Про це пише Рубрика.
На нагородженні Регіональний центр прав людини представляла експертка Катерина Рашевська, яка отримала нагороду від щирого друга України – конгресмена Джо Вілсона.
Національний фонд демократії відзначив здобутки нашої організації щодо виборювання справедливості для українських дітей, які постраждали від російської агресії, в міжнародних інстанціях.
Нагорода також стосується вагомих досягнень РЦПЛ щодо просування єдиного правового механізму повернення українських дітей, яких депортує Російська Федерація з окупованих регіонів України.
"Для мене честь бути людиною, яка отримує цю нагороду від імені РЦПЛ і висловити нашу подяку. Я знаю, що ця нагорода є визнанням не лише роботи РЦПЛ, а й роботи багатьох інших організацій та людей, які прагнули принести надію тим, хто шукає своїх депортованих дітей і хто намагається впоратися з травмою, породженою російською агресією", — наголосила Катерина.
У своїй промові Рашевська зазначила, що з 2014 року мільйони українських дітей зазнають жахів брутальної неспровокованої російської війни проти України:
Після початку вторгнення російські агенти депортували щонайменше 19 546 дітей до 57 регіонів РФ, а також до Білорусі та окупованої Південної Осетії, насильно нав'язавши їм російське громадянство. Це свідчить про небажання рф повертати дітей.
РЦПЛ вже багато зробив для допомоги українським дітям:
Ми виявляємо викрадених дітей, включаємо винних до санкційних списків і привертаємо увагу до цієї проблеми в Європі, США, Канаді, Африці, Азії та Латинській Америці.
"Українські діти потребують психологічної реабілітації, медичної допомоги та освітньої підтримки. Але понад усе українським дітям потрібен мир. Коли ми сьогодні дивимося на світ очима українських дітей, то бачимо жахливу картину. Надто багато мрій руйнується і надто багато надій гасне. Це має припинитися. Я дуже сподіваюся, що це буде останній раз, коли ми маємо боротися за повернення викрадених дітей з України чи з будь-якої іншої держави. Ми повинні вирішити це раз і назавжди", — підсумувала правозахисниця.
Регіональний центр прав людини продовжує свою боротьбу задля захисту українських дітей, які постраждали від збройного конфлікту, і ця нагорода є ще одним підтвердженням важливості нашої роботи.
Довідка
Нагорода "Democracy Award" присуджується щорічно Радою директорів NED на знак визнання сміливої та творчої роботи окремих осіб та організацій, які борються за захист прав людини та демократії в усьому світі.
Нагорода є копією Богині Демократії, встановленої під час протестів на площі Тяньаньмень у 1989 році в Китаї.
Нагадаємо, голова української правозахисної організації "Альменда" 27-річна Марія Суляліна у Швеції отримала премію Civil Rights Defender of The Year 2024 за документацію воєнних злочинів проти українських дітей.
Як повідомлялось, відбулося перше засідання Міжнародної експертної групи Bring Kids Back UA, яка розроблятиме механізми та практичні кроки для повернення українських дітей.
У Сумській області українські прикордонники взяли в полон російського військового за допомогою безпілотника. Про це… Читати більше
24 січня в Миколаєві відкриють Українсько-данський молодіжний дім. Новий простір для молоді відкриється подією Åbne… Читати більше
У сучасному світі, сповненому стресу, інформаційного перевантаження та високого темпу життя, питання психологічного благополуччя стає… Читати більше
Після публічного самовільного залишення служби військовослужбовець Сергій Гнезділов повертається на службу Про це у коментарі… Читати більше
У Донецькій області поблизу Часового Яру для того, щоб не забирати тіла та приховати такі… Читати більше
Український виробник "СІЧ Україна" розпочав постачання абдомінальних турнікетів Sich-AAJT-S, які забезпечують ефективну допомогу при вогнепальних… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.