У чому проблема?
Під час повномасштабної війни велосипед став незамінним видом транспорту на великій частині України, де з'явились проблеми з громадським транспортом та постачанням бензину. Волонтерська ініціатива #BikesForUkraine виникла у відповідь на запити волонтерського руху після повномасштабного вторгнення росії в Україну навесні 2022 року. Пріоритетом є постраждалі від війни та бойових дій громади України та деокуповані території, де є руйнація вулично-дорожньої мережі та не працює громадський транспорт.
Яке рішення?
За два роки міжнародної гуманітарної кампанії #BikesForUkraine вдалося передати 1827 велосипедів у 73 постраждалі від війни громади України в Київській, Чернігівській, Сумській, Харківській, Донецькій, Дніпропетровській, Херсонській, Миколаївській, Одеській та інших областях України.
Ці велосипеди допомагають бути мобільнішими волонтерам гуманітарних штабів, соціальним працівницям, медикам та іншим критично важливим під час війни комунальним службам, внутрішньо переміщеним особам у тимчасово створених модульних містечках і дітям на деокупованих територіях.
Переданий у межах кампанії #BikesForUkraine велосипедний транспорт:
Станом на сьогодні велосипеди передано на баланс понад 150 громадських організацій, благодійних фондів, комунальних установ в Україні.
Як це працює?
У прифронтових та деокупованих містах і громадах завдяки велосипедам #BikesForUkraine волонтерські організації:
Далеко від лінії фронту діти і їхні батьки використовують велосипед як засіб психологічного розвантаження.
"Ми допомагаємо іншим допомагати: отримуючи запит, шукаємо партнерів за кордоном, які можуть допомогти закрити цей запит і трансфер в Україну, за потреби організовуємо ремонт велосипедів і логістику по Україні, оформлюємо кожну передачу на баланс організації або установи та комунікуємо результати й історії кампанії в соцмережах і медіа.
Більше фото та історій про тих, хто отримав велосипеди, дивіться на сторінці #BikesForUkraine в Інстаграмі. Підписуйтеся та поширюйте наші історії. Це допоможе нам знаходити нову допомогу для України", – пояснює координатор кампанії #BikesForUkraine від U-Cycle Роман Бутурлакін.
За два роки міжнародної кампанії #BikesForUkraine з'явилися соціальні веломайстерні в Києві, Чернігові та Одесі, де велосипеди ремонтують на волонтерських велотолоках у супроводі професійних веломеханіків.
"Історії #BikesForUkraine вражають і показують дива солідарності цивілізованого світу з Україною. За кожним із переданих 1827 велосипедів є багато людських зусиль, які годі описати.
Брат і сестра з Норвегії зібрали у своїй громаді близько 30 велосипедів і гроші на їхній трансфер та самі привезли їх на бусі в Ужгород, звідки велосипеди поїхали до волонтерів у Миколаїв і дітей у Чернігів.
Активісти берлінської організації Changing Cities зібрали понад 100 вживаних велосипедів і передали їх німецькою та українською залізницею харківським волонтерам, які розвозять гуманітарну допомогу.
Працівники транспортного відділу Єврокомісії у вільний від роботи час цілий місяць збирали вживані велосипеди від жителів ЄС і назбирали аж 470 штук, а потім логістична компанія безкоштовно привезла їх у Київ. Серед них були, зокрема, 10 велосипедів від брюссельської поліції, які отримали чернігівські велопатрульні", – розповіла комунікаційна координаторка U-Cycle Марина Блудша.
Як стати амбасадором #BikesForUkraine
Допомогти міжнародній гуманітарній кампанії #BikesForUkraine можна в різні способи:
Станом на сьогодні співорганізаторам кампанії #BikesForUkraine вдалося закрити половину отриманих запитів від громад і передати 1827 велосипедів, тоді як кількість запитів наразі 3721 і вона постійно зростає.
Окрім нових і вживаних велосипедів, кампанії потрібна фінансова підтримка — за два роки ініціативи вдалося зібрати 1 472 512 гривень донатів, з яких витрачено вже 1 332 851 грн.
Зібрані кошти йдуть на:
Хто робить #BikesForUkraine
Волонтерська ініціатива #BikesForUkraine виникла у відповідь на запити волонтерського руху після повномасштабного вторгнення росії в Україну. Гуманітарну кампанію #BikesForUkraine запустили 5 травня 2022 року шість українських громадських організацій з різних міст України: U-Cycle (ГО "Асоціація велосипедистів Києва"), ГО "Еко Місто" (Чернігів), ГО "Молодіжне об'єднання Екстрим стайл" (Суми), ГО "Міські реформи" (Харків), ГО "ФОРЗА" (Ужгород), ГО "ВелоВектор" (Одеса), а пізніше до кампанії долучилися ГО "ВелоФормат" (Одеса), доставка вантажними велосипедами Cargo Cult і веломайстерня LifeCycle (Київ).
За два роки міжнародну кампанію підтримали 84 амбасадори #BikesForUkraine з 18 країн світу: велосипедні спільноти та клуби, громадські організації, велобізнеси, міжнародні та європейські інституції з України, Німеччини, Нідерландів, Швеції, Данії, Бельгії, Литви, Хорватії та інших країн.
Наразі відкрите питання з доставлення великої партії велосипедів з США, зібраних у межах кампанії #BikesForUkraine — потрібна допомога з доставкою в Київ з порту в Литві.
У російській федерації у ніч на 22 грудня відбулася атака невідомих безпілотників на селище Стальний… Читати більше
Укрпошта випустила нову поштову марку, присвячену легендарному українському боксеру Олександру Усику та його перемозі в… Читати більше
Українські військові досягли успіхів на південному заході від Покровська, відбивши низку позицій у ворога. Російські… Читати більше
У ніч на 22 грудня у Київській області працювали сили протиповітряної оборони по російських безпілотниках.… Читати більше
У столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді у ніч на 22 грудня Олександр Усик вдруге переміг Тайсона… Читати більше
У столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді відбувся матч-реванш, в якому український боксер Олександр Усик вдруге переміг… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.