#BikesForUkraine: до постраждалих від війни громад України передали понад 1800 велосипедів з усього світу

#BikesForUkraine: У постраждалі від війни громади України передали понад 1800 велосипедів з усього світу. Розповідаємо, навіщо і як це працює.

У чому проблема?

Під час повномасштабної війни велосипед став незамінним видом транспорту на великій частині України, де з'явились проблеми з громадським транспортом та постачанням бензину. Волонтерська ініціатива #BikesForUkraine виникла у відповідь на запити волонтерського руху після повномасштабного вторгнення росії в Україну навесні 2022 року. Пріоритетом є постраждалі від війни та бойових дій громади України та деокуповані території, де є руйнація вулично-дорожньої мережі та не працює громадський транспорт. 

Яке рішення? 

За два роки міжнародної гуманітарної кампанії #BikesForUkraine вдалося передати 1827 велосипедів у 73 постраждалі від війни громади України в Київській, Чернігівській, Сумській, Харківській, Донецькій, Дніпропетровській, Херсонській, Миколаївській, Одеській та інших областях України.

 

Ці велосипеди допомагають бути мобільнішими волонтерам гуманітарних штабів, соціальним працівницям, медикам та іншим критично важливим під час війни комунальним службам, внутрішньо переміщеним особам у тимчасово створених модульних містечках і дітям на деокупованих територіях.

Переданий у межах кампанії #BikesForUkraine велосипедний транспорт:

  • підвищує мобільність у прифронтових громадах,
  • робить гуманітарну та іншу допомогу доступнішою для тих, хто найбільше цього потребує,
  • збільшує соціальну згуртованість у громадах далеко від лінії фронту,
  • допомагає покращувати ментальне здоров'я дітей і дорослих.

Станом на сьогодні велосипеди передано на баланс понад 150 громадських організацій, благодійних фондів, комунальних установ в Україні. 

Як це працює? 

У прифронтових та деокупованих містах і громадах завдяки велосипедам #BikesForUkraine волонтерські організації:

  • в Миколаєві та Харкові можуть швидше розвозити гуманітарну допомогу,
  • соціальні працівниці в Охтирці та Тростянці на Сумщині — надавати допомогу тим, хто її потребує,
  • медики в Лозовій на Харківщині та патрульні поліціянти в Чернігові — їздити на робочі виїзди,
  • діти в Бучі та селах Бучанської громади — добиратися до школи й проводити час разом у велогуртках.

Далеко від лінії фронту діти і їхні батьки використовують велосипед як засіб психологічного розвантаження.

"Ми допомагаємо іншим допомагати: отримуючи запит, шукаємо партнерів за кордоном, які можуть допомогти закрити цей запит і трансфер в Україну, за потреби організовуємо ремонт велосипедів і логістику по Україні, оформлюємо кожну передачу на баланс організації або установи та комунікуємо результати й історії кампанії в соцмережах і медіа.

Більше фото та історій про тих, хто отримав велосипеди, дивіться на сторінці #BikesForUkraine в Інстаграмі. Підписуйтеся та поширюйте наші історії. Це допоможе нам знаходити нову допомогу для України", – пояснює координатор кампанії #BikesForUkraine від U-Cycle Роман Бутурлакін.

За два роки міжнародної кампанії #BikesForUkraine з'явилися соціальні веломайстерні в Києві, Чернігові та Одесі, де велосипеди ремонтують на волонтерських велотолоках у супроводі професійних веломеханіків.

"Історії #BikesForUkraine вражають і показують дива солідарності цивілізованого світу з Україною. За кожним із переданих 1827 велосипедів є багато людських зусиль, які годі описати.

Брат і сестра з Норвегії зібрали у своїй громаді близько 30 велосипедів і гроші на їхній трансфер та самі привезли їх на бусі в Ужгород, звідки велосипеди поїхали до волонтерів у Миколаїв і дітей у Чернігів.

Активісти берлінської організації Changing Cities зібрали понад 100 вживаних велосипедів і передали їх німецькою та українською залізницею харківським волонтерам, які розвозять гуманітарну допомогу.

Працівники транспортного відділу Єврокомісії у вільний від роботи час цілий місяць збирали вживані велосипеди від жителів ЄС і назбирали аж 470 штук, а потім логістична компанія безкоштовно привезла їх у Київ. Серед них були, зокрема, 10 велосипедів від брюссельської поліції, які отримали чернігівські велопатрульні", – розповіла комунікаційна координаторка U-Cycle Марина Блудша.

Як стати амбасадором #BikesForUkraine

Допомогти міжнародній гуманітарній кампанії #BikesForUkraine можна в різні способи:

  1. самостійно закупити велосипеди за кордоном або в Україні та передати їх U-Cycle 
  2. зібрати й відремонтувати вживані велосипеди у своєму місті та організувати їх трансфер до України
  3. для соціально відповідального велобізнесу в Україні та за кордоном: передати свої велосипеди, аксесуари, запчастини, бокси для велоремонту 
  4. зафондувати логістику, ремонт та інші потреби кампанії на рахунки U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»).

Станом на сьогодні співорганізаторам кампанії #BikesForUkraine вдалося закрити половину отриманих запитів від громад і передати 1827 велосипедів, тоді як кількість запитів наразі 3721 і вона постійно зростає.

Окрім нових і вживаних велосипедів, кампанії потрібна фінансова підтримка — за два роки ініціативи вдалося зібрати 1 472 512 гривень донатів, з яких витрачено вже 1 332 851 грн.

Зібрані кошти йдуть на:

  • логістику (доставку велосипедів у громади, оренду складу в Києві для зберігання отриманих велосипедів і веломайстерні для ремонту),
  • запчастини для велоремонту,
  • ліхтарі, багажники та крила для велосипедів тощо.

Хто робить #BikesForUkraine

Волонтерська ініціатива #BikesForUkraine виникла у відповідь на запити волонтерського руху після повномасштабного вторгнення росії в Україну. Гуманітарну кампанію #BikesForUkraine запустили 5 травня 2022 року шість українських громадських організацій з різних міст України: U-Cycle (ГО "Асоціація велосипедистів Києва"), ГО "Еко Місто" (Чернігів), ГО "Молодіжне об'єднання Екстрим стайл" (Суми), ГО "Міські реформи" (Харків), ГО "ФОРЗА" (Ужгород), ГО "ВелоВектор" (Одеса), а пізніше до кампанії долучилися ГО "ВелоФормат" (Одеса), доставка вантажними велосипедами Cargo Cult і веломайстерня LifeCycle (Київ).

За два роки міжнародну кампанію підтримали 84 амбасадори #BikesForUkraine з 18 країн світу: велосипедні спільноти та клуби, громадські організації, велобізнеси, міжнародні та європейські інституції з України, Німеччини, Нідерландів, Швеції, Данії, Бельгії, Литви, Хорватії та інших країн.

Наразі відкрите питання з доставлення великої партії велосипедів з США, зібраних у межах кампанії #BikesForUkraine — потрібна допомога з доставкою в Київ з порту в Литві

Свіжі дописи

  • Новини

Засуджений росією журналіст Цигіпа із Херсонщини став лауреатом Національної премії за захист свободи слова

В’язень кремля – журналіст із Херсонщини Сергій Цигіпа став лауреатом Національної премії за захист свободи… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

Оксфордський словник обрав найпопулярніші дитячі та сленгові слова 2024 року: “доброта” та “слей”

Оксфордський словник оголосив "доброту" дитячим словом 2024 року. А "слей" стало найпопулярнішим серед сленгу. Про… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

Міносвіти спростувало інформацію про можливість мобілізації студентів та викладачів

Міністерство освіти та науки України спростувало інформацію про мобілізацію студентів і викладачів. Відповідно до чинного… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

Зеленський: замороження конфлікту поставить Україну в слабку позицію перед переговорами

Глава української держави Володимир Зеленський заявив, що замороження конфлікту поставить Україну в слабку позицію перед… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

Відтепер направлення на ВЛК можна буде отримати в “Резерв+”

В Україні запускають бета-тестування електронного направлення на ВЛК. Новий сервіс у застосунку "Резерв+" допоможе зменшити… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

Жеребкування фіналістів Нацвідбору “Євробачення-2025” завершилося: деталі

У прямому етері фіналісти Національного відбору на "Євробачення-2025" обрали, у якому порядку виступатимуть, та презентували… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.