fbpx
Сьогодні
10:21 18 Чер 2024

Вселенський патріархат приєднався до комюніке Саміту миру, а Руанда зникла зі списку країн-підписантів

English version here

Вселенський патріархат Константинополя приєднався до підписантів спільного комюніке Саміту миру, який відбувся на вихідних у Швейцарії. А Руанда стала третьою країною – після Іраку та Йорданії – яка поставила свій підпис під спільним комюніке Глобального саміту миру, а потім відкликала його.

Оновлений список країн-підписантів оприлюднив у понеділок уряд Швейцарії, де проходив саміт, передає Рубрика.

Вселенський патріархат Константинополя

На сторінці зазначено, що Вселенський патріархат Константинополя, предстоятелем якого є патріарх Варфоломій, з'явився в списку країн, які підтримали спільне комюніке.

Зазначимо, що Вселенський патріарх Варфоломій брав участь у Саміті миру і назвав спільним обов'язком і місією підтримання миру.

Руанда

Згідно з даними, опублікованими 17 червня, на сайті МЗС Швейцарії, Руанда більше не фігурує, як країна-підписант.

Раніше, станом на 16 червня, ця країна була зазначена у початковій версії документа.

Саміт миру у Швейцарії

15 та 16 червня у Швейцарії відбувся саміт миру України. У ньому взяли участь представники 100 країн та міжнародних організацій.

Попри заяви ЗМІ, учасники саміт миру ухвалили спільну декларацію. Як відомо, її підписали 78 держав та чотири організації, в якій окреслили три головні моменти, пов'язані з атомною, продовольчою та гуманітарною безпекою.

Зазначимо, що підсумковий документ підписали 80 держав та 4 організації, але пізніше дві країни відкликали свої підписи. Серед тих, хто не підписав комюніке – Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія та Об'єднані Арабські Емірати, Ірак, Йорданія.

Як пояснив глава МЗС України Дмитро Кулеба, документ буде відкритим. Тобто навіть після завершення саміту країни зможуть підписати декларацію. Напрацьовані результати Саміту миру також передадуть представниками Російської Федерації.

Президент Володимир Зеленський вже анонсував другий саміт миру: "Україна не має часу для довготривалої роботи над тим, як прийти до миру у війни з росією, треба діяти швидко". 

Рубрика:
Події Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: