У Верховній Раді пояснили, чи будуть запроваджуватися електронні повістки та скерування на ВЛК
В Україні не планують запроваджувати електронні повістки й законом не передбачаються електронні скерування на військово-лікарську комісію.
Про це нардеп-член Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський повідомив у інтерв'ю "РБК-Україна".
Як запевнив народний депутат, через електронні кабінети повісток не буде.
"Це питання ми обговорювали і дуже дискутували над ним під час роботи над законопроєктом про мобілізацію. І кінцева позиція була консенсусна – електронних повісток через електронні кабінети не буде", – сказав Веніславський.
Також парламентар уточнив щодо ВЛК. Урядовець розповів, що нардепи не регламентували в законі про мобілізацію можливість надсилання через електронний кабінет будь-яких повідомлень чи скерувань на ВЛК.
"Тому з точки зору закону направляти на ВЛК через електронні засоби комунікації не можна", додав народний обранець.
Нагадаємо, напередодні в Міноборони повідомили, що планують запровадити можливість отримання електронного скерування на проходження ВЛК тим, хто має статус "обмежено придатний".
"Ми зараз працюємо і розглядаємо, щоб за направленням на ВЛК не потрібно було фізично йти до ТЦК та СП. Фактично за згодою людини, якщо вона хоче, ми можемо вивантажити це в Резерв+. Це за бажанням людини", – заявила заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко.
Як зазначила вона, військовозобов'язані громадяни зможуть обрати або отримати направлення на проходження ВЛК:
- під час особистого візиту до ТЦК,
- в застосунку "Резерв+".
"Такої технічної можливості ще немає, але це потрібно, щоб розвантажити ТЦК і не створювати додаткових черг на таку формальну дію, отримати направлення це формальна дія", – підсумувала Катерина Черногоренко.
Що відомо про методи вручення повісток після прийняття нового закону про мобілізацію
Міністерство оборони для військовозобов'язаних, призовників та резервістів запустило мобільний застосунок "Резерв+", де можна буде оновити свої дані.
Окрім того, роботодавці, відповідно до постанови Кабінету міністрів, можуть видавати повістки військовозобов'язаним.
Також з 18 липня повістки до ТЦК почнуть надсилати поштою через 60 днів після набрання чинності закону про мобілізацію.
До того ж відтепер в Україні представники територіальних центрів комплектування мають право вручати повістки резервістам та військовозобов'язаним цілодобово.
Нагадаємо, що 18 червня у застосунку Резерв+ запустили важливе оновлення, там з'явився QR-код: він означає, що електронний військово-обліковий документ отримав таку ж юридичну силу, як і паперовий.