fbpx
Сьогодні
09:30 17 Чер 2024

У Мінфіні США заявили, що використання доходів від заморожених активів рф не є "крадіжкою", як вважає путін

English version here

Фото: AP

У використанні доходів від російських заморожених активів для того, щоб надати Україні позику обсягом $50 млрд, немає правових суперечностей.

Про це заявила міністерка фінансів США Джанет Єллен у програмі АВС This Week 16 червня, цитує Голос Америки.

Майже 200 мільярдів доларів США знерухомлених російських державних активів залишаються замороженими в бельгійській фінансовій установі, яка отримує на них дохід.

Очільниця Мінфіну Штатів не бачить правових заперечень для використання цього доходу, на який росія не має жодних прав.

"Тут немає правових суперечностей", підкреслила американська посадовиця.

Таким чином Єллен відкинула звинувачення путіна в тому, що використання доходів від російських державних активів на користь України буцімто є крадіжкою.

"В жодному сенсі це не є крадіжкою. Російські активи залишаються в цій установі. Їх знерухомлено. Строк російських інвестицій вже сплив. Гроші Росії знаходяться у вигляді готівки, але на них нараховується дохід для установи, на яку Росія не має жодних прав", наголосила вона.

Як відомо, минулого тижня на саміті "Велика сімка" узгодила виплату 50 мільярдів доларів Україні шляхом доходів від заморожених російських активів.

Путін, назвавши це "крадіжкою", додав, що вона "не лишиться непокараною".

"Ми ведемо вольову битву з Путіним. Путін, гадаю, думає, що наша коаліція розвалиться, і ми не зможемо надати Україні ресурси необхідні, щоб боротись у цій війні, і щоб економіка працювала. Таким чином ми показуємо, що маємо здатність і волю це робити", підкреслила американська міністерка.

Зазначають, що Європейський Союз вже узгодив передачу Україні доходів на знерухомлені російські активи, обсяг яких, за оцінками, може складати близько 3 мільярдів доларів США на рік.

Що відомо про передачу прибутків конфіскованих російських активів Україні

14 червня на Саміті G7 в Італії лідери країн G7 домовилися про спрямування Україні близько 50 млрд доларів США до кінця року. Кошти будуть обслуговуватися та погашатись шляхом майбутніх прибутків, отриманих від заморожених суверенних російських активів, що знаходяться в Європейському Союзі та інших юрисдикціях.

Зауважимо, що країни Європейського Союзу наразі не братимуть безпосередньої участі в кредиті на $50 млрд, який група "Великої сімки" планує надати Україні.

"Сполучені Штати, а також Канада, Велика Британія та, ймовірно, Японія, в межах своїх конституційних обмежень, уже оголосили (і нададуть) кредит (Україні – ред.) у розмірі близько $50 мільярдів", – сказала італійська прем'єрка на пресконференції за підсумками саміту лідерів G7.

Варто додати, що Сполучені Штати Америки готові надати Україні кредит у розмірі $50 млрд, який буде погашатися прибутками від заморожених російських активів, при умові, що Європейський Союз зможе продовжити  санкції проти Москви на невизначений термін.

За відкритою інформацією, на балансі Euroclear нині перебувають 192 млрд євро активів російського Центробанку. ЄС шукає правові механізми для подальшого поводження з цими заблокованими ресурсами, а також із нарахованими на них відсотками, обсяг яких за минулі два роки сягнув 5 млрд євро.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: