Про це пише Рубрика, посилаючись на організаторів.
У чому проблема?
У всьому світі менш як 2% споживчої упаковки є багаторазовою, а це означає, що значна її частина потрапляє на сміттєзвалища. І навіть предмети, які переробляються, забирають багато енергії, щоб процеси працювали.
До того ж компанії, що виробляють пластикові упаковки, споживають левову частку газу та нафти, які закуповують у росії.
Ще у 2020 році 38% газу та 22% нафти в ЄС надходили з росії, але зараз Європа намагається активно скорочувати використання російського газу, впроваджуючи різноманітні обмеження для населення. При цьому 40% енергії, що здобувається від нафти й газу, йде на виробництво пластикових упаковок.
Яке рішення?
Захисники прав споживачів, представники брендів, громадські групи та повсякденні активісти – усі запрошуються змінити ситуацію, об'єднавшись і підтримавши зусилля Всесвітнього Дня повторного використання.
Адже ініціатива International Refill Day покликана зменшити використання одноразового пластику та інших пакувальних матеріалів завдяки повторному наповненню ємностей.
Тому львівські екопідприємиці залучили українців до еко-ініціативи, під час якої у "Голій Гречці" можна отримати багаторазові тари.
Як це працює?
Так, в крамниці можна було отримати безкоштовну багаторазову тару (скляні слоїки).
Також львів'яни могли приносити чисті скляні слоїки в крамницю за адресою вулиця Каліча Гора, 6, щоб ті використали повторно.
"Ключовими критеріями вибору тари для повторного наповнення є герметичність, легкість у митті та можливість маркування.
Це можуть бути скляні банки, металеві та силіконові контейнери, термоси, тканинні мішечки та інше", – коментують в крамниці.
Окрім того, як кажуть організатори, ініціатива також покликана зменшити надходження коштів до країни-агресора, оскільки росія є одним з основних постачальників викопного палива, з якого виготовляється пластик.
Як писала "Рубрика", енергоефективність та енергоощадження є пріоритетними напрямками енергетичної політики більшості країн світу. Для України, енергосистему якої щодня атакує російська армія, це особливо актуально. Розумне споживання електроенергії — це не тільки економічна вигода для держави та споживачів, зменшення навантаження на електричні мережі, це також і про збереження довкілля.
"Рубрика" разом з громадською спілкою "Український Альянс Нуль Відходів" розповідала, як повторне використання, зокрема тари та іншого паковання, може допомогти нашій енергетиці. Читайте докладніше про це у нашому матеріалі.
Всесвітня боксерська рада (WBC) назвала найкращого боксера та боксерку 2024 року. У чоловіків найкращим визнано… Читати більше
Український фотограф VarrIng (справжнє ім'я — Ігор Бабій) отримав почесну відзнаку міжнародного конкурсу вуличної фотографії… Читати більше
У Нововоронцовській громаді, що на Херсонщині, запрацювала перша свердловина на сонячній енергії. Про це під… Читати більше
За час операції Сил оборони України на території Курської області російська армія втратила понад 38… Читати більше
Американські законодавці на спільному засіданні Конгресу підтвердили перемогу обраного президента Дональда Трампа на виборах у… Читати більше
Російські окупанти на Покровському напрямку не досягли такого успіху, щоб безпосередньо загрожувати місту. Про це… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.