fbpx
Сьогодні
14:23 17 Чер 2024

Харківщину та Донбас відвідав голова Комітету оборони Бундестагу

Фото: Сергій Чернєв

Аби з'ясувати поточні потреби та проблеми українських військових, новообраний голова Комітету оборони парламенту Німеччини Маркус Фабер відвідав схід України.

Про це повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв у Фейсбуці, передає Рубрика.

"Новообраний голова Комітету оборони Бундестагу Маркус Фабер на моє запрошення приїхав на Донбас та Харківщину, щоб особисто з'ясувати поточні потреби та проблеми військових", – поінформував Чернєв.

Народний депутат уточнив, що це перша закордонна поїздка іноземного колеги на новій посаді.

Чернєв зауважив, що за традицією новообрані голови комітету оборони Німеччини перший візит здійснюють до країни-сусіда.

"Разом з Маркусом, головою нашого комітету Олександром Завітневичем, бійцями та командирами ми максимально занурилися у купу практичних питань аж до якості окремих видів снарядів для німецьких САУ та деталей, які вкрай необхідні для ремонту техніки", – повідомив український нардеп.

За словами нардепа, посадці виявили певні критичні проблеми, які потрібно вирішувати негайно.

Своєю чергою Фабер пообіцяв після повернення до Німеччини оперативно допомогти Україні з вирішенням проблем із забезпеченням військових на полі бою.

Нагадаємо, 14 червня Німеччина передала черговий великий пакет військової допомоги Україні, до якого увійшли реактивні системи HIMARS, засоби для ППО, танки.

Зазначається, що загалом уряд ФРН передав або зобов'язався передати у майбутньому військової допомоги Україні на суму приблизно 28 мільярдів євро.

Що відомо про військову допомогу від Німеччини?

У межах Фонду на ініціативу з розбудови потенціалу безпеки Німеччина лише у 2024 році виділила для військової допомоги Україні приблизно 7,1 млрд євро. До цієї суми входять внески Берліна до Європейського фонду миру (EPF).

Станом на кінець травня уряд Німеччини звітував про виділення на військову допомогу Україні приблизно:

  • 5 мільярдів євро у 2023-му,
  • близько 1,6 мільярда євро у 2022 році.

Додаткові приблизно 2,9 мільярда євро були виділені в перші два роки великої війни на постачання, які надійдуть лише у 2025-2028 роках.

Німеччина вже поставила техніку із запасів своїх збройних сил приблизно на 5,2 мільярда євро (орієнтовна вартість для заміщення переданої техніки).

Також понад 10 тисяч українських військових пройшли військовий вишкіл у Німеччині, що коштувало приблизно 282 мільйони євро.

Також повідомлялось, що Німеччина, з урахуванням третьої системи протиповітряної оборони (ППО) Patriot, яка вже незабаром буде доставлена, передасть Україні чверть власного запасу цих зенітних ракетних систем (ЗРК).

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: