Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час прес-конференції за результатами саміту миру у Швейцарії, передає Рубрика.
За словами Зеленського, багато країн хотіли залучення представників росії на першому саміті миру. Але одночасно більшість країн "не хоче навіть тиснути їм руки".
Він нагадав, що рф блокувала будь-які ініціативи ще перед повномасштабним вторгненням.
"Було майже 200 мінських зустрічей, де не було вирішено жодного питання. Росія все блокувала. Чому? Бо не вигідно було завершувати війну. Тому обрано правильний процес – саміт миру, а потім розробка детального плану, а потім цей план буде передано Росії. І тоді побачимо, чи готові вони до завершення війни", – сказав президент.
Він зауважив, що присутність росії на другому саміті миру буде свідчити про те, що країна-агресор готова до закінчення війни.
"Що буде з Росією на другому саміті? Їх присутність там, буде означати, що вони вирішили припинити війну", – сказав президент.
Зеленський зауважив, наразі Україна хоче закінчення цієї війни.
"Що стосується перемовин. То Росія хоч завтра може почати з нами переговори, не чекаючи нічого, якщо вийдуть з наших територій. Це є повагою до статуту ООН", – заявив він.
Є два шляхи тиску на росію для того, щоб окупанти закінчили війну проти України.
"Тиснути на Росію, щоб вона закінчила цю війну, можна двома шляхами. Перший шлях – дипломатичний. Це саміт миру, потім зустрічі, спільний план. Це цей шлях", – зазначив Зеленський.
Другий шлях, за словами президента, це:
Саміт миру у Швейцарії
15 та 16 червня у Швейцарії відбувся саміт миру України. У ньому взяли участь представники 100 країн та міжнародних організацій.
Попри заяви ЗМІ, учасники саміт миру ухвалили спільну декларацію. Як відомо, її підписала 80 держав та чотири організації, в якій окреслили три головні моменти, пов'язані з атомною, продовольчою та гуманітарною безпекою.
Серед тих, хто не підписав комюніке – Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія та Об'єднані Арабські Емірати.
Як пояснив глава МЗС України Дмитро Кулеба, документ буде відкритим. Тобто навіть після завершення саміту країни зможуть підписати декларацію.
Додамо, що напередодні заходу глава кремля володимир путін заявив про так звані "переговори". Світова громадськість розцінила його заяву як заклик до капітуляції та засудила слова російського президента.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.