fbpx
Сьогодні
08:58 16 Чер 2024

В ISW вважають, що путін своїми заявами напередодні Саміту миру хотів підірвати підтримку України Заходом

Фото: EPA

Диктатор країни-агресорки володимир путін своїми заявами про нібито "готовність Росії до переговорів" фактично на умовах капітуляції України намагався заплутати мету саміту та підірвати підтримку України Заходом.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Інститут вивчення війни (ISW).

На думку аналітиків, інформаційні заяви путіна 14 червня про нібито "готовність Росії до переговорів" на умовах, рівнозначних капітуляції України, заплутали мету ініційованого Україною Глобального саміту миру у Швейцарії, який розпочався 15 червня.

Путін спеціально виклав свої вимоги щодо "мирних" переговорів в Україні за день до початку Глобального мирного саміту, щоб:

  • підірвати підтримку Заходом законних вимог України до росії,
  • відвернути увагу від завдання досягнення міжнародного консенсусу щодо того, як забезпечити, щоб незаконна агресивна війна росії не призвела до несправедливої перемоги рф.

Аналітики зазначають, що двозначні заяви путіна про його нібито "готовність до переговорів" переорієнтували міжнародний дискурс на те, що путін, який насправді не зацікавлений у дотриманні принципів Статуту ООН у своїй загарбницькій війні в Україні:

  • не був запрошений на конференцію,
  • і що відсутність путіна на саміті є якимось внутрішнім парадоксом.

Хоча насправді, додають експерти, це не так. Кілька західних посадовців визнали, що росія намагалася зірвати мету саміту і зосередити розмови на відсутності Росії.

Віце-президентка США Камала Гарріс заявила, що "мирна" пропозиція путіна від 14 червня була не закликом до переговорів, а закликом "до капітуляції (України – ред.)".

Також прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що Росія має бути залучена до мирного процесу на "певному етапі", хоча і визнав, що путін не зацікавлений у переговорах на цей час і, ймовірно, 14 червня оприлюднив "смішну мирну пропозицію".

Окрім того, канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що "мир в Україні не може бути досягнутий без залучення Росії". Проте він зазначив, що росія відкинула всі колективні заклики до миру.

Заступник представника США зі спеціальних політичних питань в Організації Об'єднаних Націй  Роберт Вуд заявив під час засідання Ради Безпеки ООН 14 червня, що рішення росії скликати РБ ООН за день до саміту є спробою відвернути увагу міжнародної спільноти від саміту і відвернути світ від війни росії в Україні.

Рупори Кремля посилили поточні російські інформаційні операції, спрямовані на подальшу дискредитацію та зрив Глобального саміту миру 15 червня.

Речник Кремля Дмитро Пєсков розкритикував "неконструктивну" реакцію Заходу на ультиматуми путіна від 14 червня. Він заявив, що Кремль сподівається, що хтось проведе "більш конструктивний" мирний саміт пізніше.

Речниця МЗС Росії Марія Захарова заявила, що Захід повинен обговорити ультиматуми Путіна від 14 червня, якщо він хоче миру в Україні й "врятувати світ".

Голова Державної думи Росії В'ячеслав Володін заявив, що мирний саміт не має сенсу після ультиматумів путіна, і підтвердив постійні російські наративи, спрямовані на дискредитацію президента України Володимира Зеленського як легітимного президента України та учасника переговорного процесу.

У звіті також мова йде, що ISW продовжує оцінювати та спостерігати, як російські офіційні особи зазвичай імітують зацікавленість у переговорах у критичні моменти війни, щоб впливати на прийняття рішень на Заході та в рамках своїх зусиль, спрямованих на отримання від Заходу превентивних поступок щодо суверенітету і територіальної цілісності України.

"Будь-які зусилля Заходу, спрямовані на примушення України до переговорів з Росією до того, як Росія відмовиться від своїх геноцидних та імперіалістичних амбіцій в Україні, майже напевно не призведуть до довготривалого розв'язання конфлікту, а лише нададуть Путіну додатковий час на подальшу оптимізацію та підготовку російської воєнної машини до майбутнього вторгнення", – додають аналітики.

Ключові висновки ISW за 15 червня:

  • На ініційованому Україною Глобальному саміті миру у Швейцарії кілька високопоставлених західних чиновників зробили заяви, які ненавмисно підіграють російським інформаційним операціям, що тривають, зображуючи Росію як таку, що зацікавлена в легітимних і добросовісних переговорах, що, ймовірно, частково пов'язано з намаганнями путіна зірвати саміт через ретельно сплановане повторення його безкомпромісних вимог 14 червня щодо капітуляції України.
  • Перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк повідомив, що в Україну почала надходити західна військова допомога, але вона, ймовірно, не буде масштабною і не зможе суттєво вплинути на ситуацію на фронті ще кілька тижнів або місяців.
  • Путін готує групу довірених і пов'язаних з Кремлем "ветеранів", які займуть державні посади, ймовірно, в спробі заспокоїти російських військовослужбовців і внутрішніх прихильників війни в Україні.
  • Шведські військові оголосили 15 червня, що російський тактичний винищувач-бомбардувальник Су-24 порушив повітряний простір Швеції на схід від південного краю Готланду 14 червня, ймовірно, в рамках зусиль, спрямованих на те, щоб відмовити європейські держави від участі в НАТО та інших міжнародних інституціях, що підтримують Україну.
  • Нещодавно російські війська незначно просунулися вперед поблизу Куп'янська та Авдіївки.
  • Елементи російського Балтійського і Тихоокеанського флотів беруть участь у військово-морських навчаннях.
  • Розслідування Financial Times, опубліковане 12 червня, виявило, що російські чиновники виставили на усиновлення українських дітей, яких Росія примусово депортувала з окупованої України до Росії у 2022 році.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: