Як повідомляє Рубрика, про це глава держави заявив під час прес-конференції за результатами саміту миру.
За словами, Зеленського, російська федерація докладала багато зусиль для того, щоб лідери та представники низки країн не відвідали саміт миру у Швейцарії.
У президента запитали, як він ставиться до того, що Китай або Бразилія можуть допомогти "звузити розбіжності" між Україною та росією.
"Війна це не розбіжності. Це неповага до життя людей, свободи, демократії, цінностей. Росія окупант, Україна жертва. Це не розбіжності. Це не якесь дипломатичне непорозуміння. Ми не починали війну, ми не ведемо її на території Росії… Територіальну цілісність та суверенітет України визнали абсолютно всі учасники саміту", – сказав Зеленський.
Він зауважив, що як тільки Бразилія та Китай доєднаються до тих принципів, які об'єднали країни на саміті миру, Україна буде рада чути думки цих країн, якщо вони не збігаються з більшістю світу. Це нормально об'єднувати зусилля для завершення війни.
"Ми поважаємо Китай і завжди поважали територіальну цілісність і суверенітет вашої держави. Все, що ми хотіли, щоб Китай поважав територіальну цілісність України і наш суверенітет. Ми поважаємо ваш народ, ваші цінності, життя і ваш вибір і хотіли б, щоб Китай робив те саме, не більше. Хотілося б і не менше", – сказав Зеленський.
Він наголосив, що:
"Китай дуже серйозна держава, серйозна економіка, яка має політичний і економічний вплив на Росію".
Президент України зазначив:
"Вважаю, що Китай міг би нам допомагати. І тому дуже хотів би, щоб ті чи інші пропозиції, які є у китайської сторони, щоб вони були в нашому діалозі".
Також він підкреслив, що "Україна ніколи не казала, що Китай наш ворог".
"І я прошу вас не використовувати такі речі. Я завжди говорю, що в України ворог один – Путін, бо саме він напав на нас. Що стосується друзів, то я вважаю, що друзі – це ті, хто допомагають тоді, коли складно. І я б хотів, щоб Китай був другом для України. Китай з Україною були серйозними економічними партнерами. Кажу "були" не через те, що припинили відносини економічні, ні, а через те, що Путін заблокував Чорне море… І тому він зупинив і зменшив товарообіг між нашими державами", – зазначив Зеленський.
Саміт миру у Швейцарії
15 та 16 червня у Швейцарії відбувся саміт миру України. У ньому взяли участь представники 100 країн та міжнародних організацій.
Попри заяви ЗМІ, учасники саміт миру ухвалили спільну декларацію. Як відомо, її підписала 80 держав та чотири організації, в якій окреслили три головні моменти, пов'язані з атомною, продовольчою та гуманітарною безпекою.
Серед тих, хто не підписав комюніке – Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія та Об'єднані Арабські Емірати.
Як пояснив глава МЗС України Дмитро Кулеба, документ буде відкритим. Тобто навіть після завершення саміту країни зможуть підписати декларацію.
Результати саміту також будуть передані Росії.
Китай не брав участі у Глобальному саміті миру. Reuters із посиланням на десятьох неназваних дипломатів повідомляло, що Китай лобіював свій "мирний план" серед урядів інших країн.
Як створити сайт для NGO: Inweb запустила безкоштовний курс для українських неприбуткових організацій Про це… Читати більше
У Києві 28-річний підозрюваний у самовільному залишенні військової частини напав з ножем на працівника Державного… Читати більше
У ніч проти 23 січня війська рф атакували Україну 92 ударними безпілотниками типу Shahed, а… Читати більше
Троє українських моряків, які були захоплені в полон під час захоплення вантажного судна Galaxy Leader… Читати більше
На полях Всесвітнього економічного форуму під час відвідування виставки в Українському домі в Давосі президент… Читати більше
Розгортання нових північнокорейських військових підрозділів у російській федерації зможе підтримати нинішні темпи піхотних атак у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.