Музей у Швейцарії хоче прибрати картини Клода Моне та Ван Гога, які, ймовірно, колись украли нацисти

Художній музей Цюриха має намір прибрати п'ять картин, запідозривши, що колись у євреїв ці твори мистецтва могли відібрати нацисти.

Про це пишуть Swissinfo та BBC, передає Рубрика.

Один із провідних художніх музеїв Швейцарії заявляє, що вилучить п'ять картин з однієї зі своїх виставок, поки перевірить, чи були вони пограбовані нацистами.

Картини є частиною колекції музею Кунстхаус і належать деяким найвідомішим художникам світу, зокрема Клоду Моне, Вінсенту ван Гогу та Полю Гогену.

Усі вони походять із колекції Еміля Бюрле, торговця зброєю німецького походження, який розбагатів під час Другої світової війни, співпрацюючи з нацистами. Припускається, що Бюрле купив ці картини в нацистів, які перед цим відібрали їх у єврейських власників.

Рішення вилучити картини було прийнято після публікації нових вказівок, спрямованих на роботу з великою кількістю культурних творів, які досі не повернуті родинам, у яких вони були вкрадені.

Твори мистецтва, які знаходяться під розслідуванням, це:

  • Сад Моне в Живерні Клода Моне,
  • Портрет скульптора Луї-Жозефа Гюстава Курбе,
  • Жорж-Анрі Мануель Анрі де Тулуз-Лотрек,
  • Стара вежа Вінсента Ван Гога,
  • Маршрут montante Поля Гогена.

Рада засновників колекції Еміля Бурле заявила в заяві, що "прагне знайти справедливе рішення для цих творів із правонаступниками колишніх власників, дотримуючись найкращих практик".

Шоста робота в колекції, "Султанка" Едуарда Мане, також піддалася подальшій перевірці, але фонд заявив, що не вірить у нові правила, застосовані до неї, і що картина буде розглядатися окремо.

"Зважаючи на загальні історичні обставини, пов'язані з продажем, Фонд готовий запропонувати фінансовий внесок у маєток Макса Зільберберга з огляду на трагічну долю колишнього власника", — йдеться в повідомленні.

Зільберберг був німецьким єврейським промисловцем, чию велику колекцію мистецтва нацисти продали на примусових аукціонах. Вважається, що він був убитий у нацистському таборі смерті Аушвіц під час Голокосту.

Згідно з газетою "Neue Zürcher Zeitung", точилися дебати щодо того, чи був Зільберберг змушений продати La Sultane, чи він зробив це вільно з фінансових причин.

Водночас понад 20 країн, зокрема Швейцарія, на початку цього року погодилися з новою практикою Державного департаменту США щодо того, як поводитися з викраденим нацистами мистецтвом.

Ці принципи є можливим засобом повернути викрадені твори, оскільки, згідно зі швейцарським законодавством, на сьогодні не можна пред'являти жодних судових претензій щодо реституції чи компенсації для творів з колекції Бюрле через терміни давності.

Спеціальний радник держсекретаря США з питань Голокосту Стюарт Айзенстат зазначив, що за оцінками, після Другої світової власникам не повернули понад 100 тисяч із 600 тисяч картин та «багато іншого з мільйонів книжок, рукописів, ритуальних релігійних предметів».

Довідка про Бюрле

Еміль Бюрле був швейцарським промисловцем німецького походження

До кінця Другої світової війни промисловець Еміль Бюрле став найбагатшою людиною Швейцарії після того, як швейцарська влада наказала йому постачати зброю не лише союзникам, а й нацистській Німеччині.

До своєї смерті в 1956 році Бюрле зібрав колекцію приблизно з 600 творів мистецтва. Значна кількість із них перебуває під управлінням Фонду Бюрле, і вони були виставлені у Кунстхаусі в межах 20-річної позики.

Кажуть, що решта висять у будинках уцілілих родичів Бюрле.

Нагадаємо, картину нідерландського художника Яна Лінсена, яку викрали з Вестфрісського музею, допомогли знайти прикордонники Житомирського загону.

Також Рубрика повідомляла, що департамент окупаційної адміністрації Криму, який відповідає за історичні артефакти та об'єкти культури на півострові, наказав підлеглим установам готувати музейні цінності до "евакуації".

Свіжі дописи

  • Новини

У російському Енгельсі після атаки БпЛА палає нафтосховище авіабази: з’явилися нові подробиці

Енгельс Саратовської області 8 січня атакували ударні безпілотники, внаслідок чого спалахнуло нафтосховище авіаційної бази. Про… Читати більше

Wednesday January 8th, 2025
  • Новини

Арешт президента Південної Кореї: Юн Сук Йоль забарикадувався у власній резиденції

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль, якому нещодавно оголосили імпічмент, забарикадувався у своїй резиденції. Його… Читати більше

Wednesday January 8th, 2025
  • Новини

У Саратовській області безпілотники атакували Енгельс: виникла пожежа на нафтобазі

У Саратовській області рф у ніч на 8 січня місто невідомі безпілотники атакували Енгельс. Попередньо,… Читати більше

Wednesday January 8th, 2025
  • Новини

Міністр оборони США в останнє в якості глави Пентагону вирушив на зустріч формату “Рамштайн”

8 січня міністр оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін останній раз перед завершенням повноважень адміністрації… Читати більше

Wednesday January 8th, 2025
  • Новини

Українські захисники неба збили над Україною 41 безпілотник, який запустили окупанти

У ніч на 8 січня росія запустила по Україні 64 безпілотники. Сили оборони України збили 41 російський ударний… Читати більше

Wednesday January 8th, 2025
  • Новини

Для танкерів російського “тіньового флоту” закрилися найбільші порти Китаю, – Reuters

Shandong Port Group, одна з найбільших портових компаній Китаю, запровадила заборону на обслуговування танкерів, що… Читати більше

Wednesday January 8th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.