Про це повідомляє Aktuality.
Офіційні заходи з нагоди інавгурації нового словацького президента триватимуть до вечора 15 червня, серед них – урочиста меса та військовий парад у Братиславі.
Як розповідають у виданні, що церемонія, на якій Пеллегріні почав виконувати повноваження президента Словаччини, відбулася у Словацькому філармонічному оркестрі, де організовують символічне засідання парламенту.
На заході, куди запросили близько 400 гостей, вже колишня словацька президентка Зузана Чапутова офіційно передала повноваження Пеллегріні.
У першій промові в статусі президента Словаччини Пеллегріні згадав про нещодавній замах на прем'єр-міністра Роберта Фіцо та закликав до досягнення миру та об'єднання суспільства.
Перша офіційна поява Пеллегріні на міжнародній арені очікується вже 17 червня. Саме він представлятиме Словаччину на неформальній зустрічі лідерів ЄС у Брюсселі.
А першу закордонну поїздку – за традицією, в Чехію, – Пеллегріні здійснить 26 червня.
Нагадаємо, Пеллегріні у другому турі виборів президента Словаччини переміг прозахідного кар'єрного дипломата, проукраїнського ексглаву МЗС Івана Корчока з 53,12% голосів.
Тепер словацький прем'єр-міністр Роберт Фіцо та його союзники контролюють парламент, уряд і президентський офіс Словаччини.
Що відомо про Пеллегріні
Пеллегріні обійняв посаду прем'єр-міністра Словаччини у 2018 році після того, як Роберт Фіцо був змушений піти у відставку на тлі скандалу щодо вбивства журналіста-розслідувача Яна Куцяка та його нареченої Мартіни Кушнірової.
Партія Пеллегріні "Голос" посіла третє місце на останніх парламентських виборах. Вона увійшла до коаліції разом зі SMER – SD прем'єр-міністра Роберта Фіцо та націоналістичним молодшим партнером SNS.
Пеллегріні поділяє позицію уряду Словаччини щодо нормалізації відносин з росією, які змінилися після повномасштабного вторгнення рф в Україну.
Він також вважає санкції проти Росії малоефективними й такими, що негативно відбиваються на Словаччині. Позицію Петера Пеллегріні у медіа часто називають "антизахідною".
Пеллегріні поділяє позицію уряду Фіцо щодо відносин із Росією. Він вважає, що санкції проти Москви "в більшості випадків неефективні" і нібито негативно позначилися на жителях Словаччини.
Він не відкидає єдиного підходу Євросоюзу щодо ситуації в Україні, але зазначає, що необхідно враховувати вплив санкцій на економіку країн блоку.
Новообраний президент також виступає "за національні інтереси Словаччини" та прагне "не втягнути країну у війну".
У понеділок вранці, 25 листопада, у Литві поблизу Вільнюського аеропорту розбився вантажний літак B737-400 компанії… Читати більше
На фронті протягом минулої доби відбулось 217 бойових зіткнень. Найбільше боїв зафіксовано на Покровському та… Читати більше
У ніч проти 25 листопада в рф заявили про ракетну та дронову атаку нібито з… Читати більше
У неділю ввечері, 24 листопада, російські війська знову атакували територію України ударними безпілотниками з різних… Читати більше
У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше
У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.