Під час Саміту миру США оголосили про виділення понад $1,5 млрд на гумдопомогу та енергетичний сектор України
На полях Саміту миру, 15 червня, Сполучені Штати Америки оголосили про виділення 1,5 млрд доларів на допомогу Україні: кошти будуть направлені на енергетичний сектор та гуманітарні потреби України.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Білий дім.
Про виділення коштів оголосила віцепрезидентка США Камала Гарріс під час зустрічі із Володимиром Зеленським у рамках Саміту миру у Швейцарії.
Зазначені 1,5 млрд доларів включають:
- 500 млн у вигляді нового фінансування енергетичної допомоги,
- перенаправлення раніше оголошених 324 млн на аварійний ремонт енергетичної інфраструктури та інші потреби в Україні.
Окрім того, віце-президент США оголосила про надання понад 379 млн доларів гуманітарної допомоги від держави та USAID для вирішення нагальних потреб:
- біженців,
- внутрішньо переміщених осіб,
- громад, які постраждали від жорстокої війни Росії проти українського народу.
"Підтримка включає продовольчу допомогу, медичні послуги, притулок, а також послуги з водопостачання, санітарії та гігієни для мільйонів вразливих українців всередині країни та в регіоні. Допомога також включає підтримку комплексних заходів із захисту, включаючи кейс-менеджмент і психосоціальну підтримку, а також допомогу в сільському господарстві та забезпеченні засобів до існування, щоб дати можливість сім'ям відновити дохід і задовольнити свої базові потреби", наголосили у повідомленні Білого дому.
Гарріс також заявила, що, співпрацюючи з Конгресом, Державний департамент планує надати додаткові 300 млн доларів на підтримку цивільної безпеки України для закупівлі рятувального обладнання для українських прикордонників і правоохоронних органів.
Ці кошти є частиною більшого пакета зовнішньої допомоги, ініційованого президентом США Джо Байденом.
Що відомо про Глобальний саміт Миру
Нагадаємо, що Глобальний саміт миру триватиме 15-16 червня на курорті Бюргеншток у центральній Швейцарії.
Як заявляють у швейцарському уряді, мета саміту – "ініціювати мирний процес, створити атмосферу довіри та окреслити ідеї для наступних кроків на шляху до такого процесу".
У мирній конференції візьмуть участь понад 90 делегацій, зокрема 57 глав держав та урядів з усього світу. Росію на саміт не запрошували, вона сама неодноразово його відкидала. Усім присутнім нададуть можливість висловити своє бачення справедливого і сталого миру в Україні.
Голова Федеральної ради Швейцарії Віола Амгерд відкрила дводенний Глобальний саміт миру, присвячений обговоренню української "формули миру".
Програма Саміту миру передбачає пленарні засідання та дискусії за трьома пунктами "формули миру":
- ядерна безпека,
- продовольча безпека,
- гуманітарний вимір.
Варто зауважити, що Китай вирішив не брати участь у Глобальному Саміті миру щодо України, який відбудеться у Швейцарії в червні. Міністерство закордонних справ КНР заявило, що Саміт миру не відповідає всім критеріям, які для подібних майданчиків висуває Пекін.
Нещодавно президент України Володимир Зеленський на конференції "Діалог – Шангрі Ла" в Сінгапурі порівняв позиції США та Китаю щодо Саміту миру та наголосив, що Китай працює на його зрив.