Про це президент Європейської Ради Шарль Мішель заявив на першому пленарному засіданні Глобального саміту миру, передає Рубрика, посилаючись на Укрінформ.
«Мир потребує діалогу. Будь-який майбутній діалог з росією має ґрунтуватися на міжнародному праві, і саме Україна має вирішити, коли це стане можливим», – відзначив президент Євроради.
Він вважає, що єдиним дороговказом до досягнення справедливого миру є міжнародне право та Статут ООН, водночас на прямий напад на глобальний порядок, заснований на правилах, необхідно відповісти консолідовано.
«Нам потрібна глобальна відповідь. Ми всі маємо зробити вибір. Чи дозволимо ми світу скотитися назад, чи станемо сильними і підемо вперед назустріч міжнародному праву та його фундаментальним принципам», – додав Мішель.
За його словами, ця війна – більше, ніж атака на безпеку Європи, це напад на саму ідею Європи та спроба затягнути у темне минуле, у світ ядерного протистояння та «драматичної продовольчої нестабільності».
Мішель також назвав погрози росії застосувати ядерну зброю абсолютно неприйнятними та безвідповідальними.
Що відомо про Глобальний саміт Миру
Нагадаємо, що Глобальний саміт миру триватиме 15-16 червня на курорті Бюргеншток у центральній Швейцарії.
У мирній конференції візьмуть участь понад 90 делегацій, зокрема 57 глав держав та урядів з усього світу. Росію на саміт не запрошували, вона сама неодноразово його відкидала. Усім присутнім нададуть можливість висловити своє бачення справедливого і сталого миру в Україні.
Голова Федеральної ради Швейцарії Віола Амгерд відкрила дводенний Глобальний саміт миру, присвячений обговоренню української "формули миру".
Головні цитати від лідерів та представників країн:
Кабінет міністрів дозволив бронювати 100% медичних працівників державних та комунальних медзакладів та прокурорів Спеціалізованої антикорупційної… Читати більше
Російські військові заявили про використання дрона для знищення українського морського безпілотника, що може вплинути на… Читати більше
Сайт Агенції Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку, що займається невійськовою допомогою іншим країнам, припинив… Читати більше
На фронті минулої доби, 1 лютого, було зафіксовано 110 бойових зіткнень Сил оборони України з… Читати більше
У ніч проти 2 лютого війська рф атакували Україну 55 ударними безпілотниками типу Shahed, а… Читати більше
Членство в НАТО залишається одним із ключових елементів безпеки для України, а 800-тисячна українська армія… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.