Мир потребує діалогу. І саме Україна має вирішити, коли його почати з росією, – президент Євроради
Будь-який майбутній діалог з росією має ґрунтуватись на міжнародному праві, а також на праві України вирішувати, коли саме це буде можливим.
Про це президент Європейської Ради Шарль Мішель заявив на першому пленарному засіданні Глобального саміту миру, передає Рубрика, посилаючись на Укрінформ.
«Мир потребує діалогу. Будь-який майбутній діалог з росією має ґрунтуватися на міжнародному праві, і саме Україна має вирішити, коли це стане можливим», – відзначив президент Євроради.
Він вважає, що єдиним дороговказом до досягнення справедливого миру є міжнародне право та Статут ООН, водночас на прямий напад на глобальний порядок, заснований на правилах, необхідно відповісти консолідовано.
«Нам потрібна глобальна відповідь. Ми всі маємо зробити вибір. Чи дозволимо ми світу скотитися назад, чи станемо сильними і підемо вперед назустріч міжнародному праву та його фундаментальним принципам», – додав Мішель.
За його словами, ця війна – більше, ніж атака на безпеку Європи, це напад на саму ідею Європи та спроба затягнути у темне минуле, у світ ядерного протистояння та «драматичної продовольчої нестабільності».
Мішель також назвав погрози росії застосувати ядерну зброю абсолютно неприйнятними та безвідповідальними.
Що відомо про Глобальний саміт Миру
Нагадаємо, що Глобальний саміт миру триватиме 15-16 червня на курорті Бюргеншток у центральній Швейцарії.
У мирній конференції візьмуть участь понад 90 делегацій, зокрема 57 глав держав та урядів з усього світу. Росію на саміт не запрошували, вона сама неодноразово його відкидала. Усім присутнім нададуть можливість висловити своє бачення справедливого і сталого миру в Україні.
Голова Федеральної ради Швейцарії Віола Амгерд відкрила дводенний Глобальний саміт миру, присвячений обговоренню української "формули миру".
Головні цитати від лідерів та представників країн:
- Зеленський: "Перший Саміт миру може бути першим кроком до справедливого завершення війни Росії проти України. Щоб на другому саміті миру ми могли зафіксувати реальний кінець війни, нам потрібно погодити спільний план дій та передати його росії"
- США: "Вчора путін висунув пропозиції щодо вирішення російсько-українського конфлікту, але він не говорить про переговори, він говорить про капітуляцію України"
- Саудівська Аравія: "Будь-які серйозні переговорні процеси потребують присутності росії"
- Європейська Рада: "Мир між Україною та Росією потребує діалогу сторін, але Києву вирішувати, коли його можна буде розпочати"
- Польща: "росія залишається колоніальною імперією, яка так і не пройшла шлях деколонізації, яка не змогла впоратися з демонами свого минулого"
- Італія: "Пане Зеленський, приїжджайте до Італії, ми готові надіслати новий пакет збройної допомоги Україні"
- Молдова: "Мир в Україні – це мир у Молдові"
- Естонія: "росія – колоніальна держава, майже півстоліття, до 1990 року, Естонія була частиною колоніальної системи Росії"
- Німеччина: "Мало зупинити війну, варто не допустити заморозки конфлікту, залишивши ризик продовження агресії"
- Велика Британія: "Україна не просила цієї війни, але у захисті своєї держави українці вражають"
- Єврокомісія: "Заморожування війни РФ проти України – "не відповідь", а лише рецепт для майбутніх воєн"
- Японія: "Сьогодні це Україна, а завтра це може бути Східна Азія"
- Франція: "Передумовою миру є допомога Україні у відбитті російської агресії"