Про це повідомляє The Guardian, передає Рубрика.
За оцінками ВООЗ, тютюн є причиною понад 1 мільйона смертей на рік, що становить 10% усіх смертей у Європі. Ще:
У звіті підраховано, що тютюн, викопне паливо, оброблена їжа та алкоголь є причиною понад 7400 смертей щодня у 53 країнах Європи.
У звіті ВООЗ заявила, що потужні індустрії призводять до погіршення здоров'я і передчасної смерті, використовуючи "оманливий" маркетинг і втручаючись у зусилля урядів щодо запобігання смертельним хворобам, таким як:
ВООЗ зазначає, що великі корпорації використовують відкриті і приховані методи для збільшення своїх прибутків, підриваючи політику, спрямовану на поліпшення здоров'я населення.
Доктор Ганс Анрі Клюге, регіональний директор ВООЗ в Європі зазначив:
"Тактика корпорацій включає експлуатацію вразливих верств населення за допомогою цільових маркетингових стратегій, введення в оману споживачів і надання неправдивих заяв про переваги їхньої продукції або їхні екологічні характеристики".
Він додав, що це підриває заходи зі зменшення куріння, вживання алкоголю та боротьби з ожирінням, які є найбільшими причинами поганого здоров'я, яких можна було б уникнути.
Аналіз ВООЗ показує, що всі європейські країни відстають від поставлених ООН цілей сталого розвитку:
53 країни Європи споживають більше алкоголю, ніж будь-який інший регіон світу.
Незважаючи на ризики для здоров'я, лише меншість європейських країн заборонили куріння в громадських місцях, а зусилля, спрямовані на те, щоб зробити шкідливі продукти менш привабливими за допомогою простої упаковки чи оподаткування алкоголю, не були широко реалізовані, зазначається в доповіді.
"Глобальні зусилля з регулювання шкідливого маркетингу були, в кращому випадку, недостатніми. Хоча правові заходи, що регулюють маркетинг алкоголю і нездорової їжі, існують у кількох країнах Європейського регіону ВООЗ і в усьому світі, вони часто мають вузьку сферу застосування, зосереджені на конкретних ЗМІ чи певних верствах населення, і тому не забезпечують достатнього захисту", – підсумовується в доповіді.
У доповіді міститься заклик до урядів країн Європи запровадити набагато жорсткіше регулювання маркетингу шкідливих для здоров'я продуктів, обмежити монополістичні практики та лобіювання, а також забезпечити, щоб торговельні угоди та економічні закони надавали пріоритет громадському здоров'ю.
Нагадаємо, експерти шукали рішення, як захистити дітей від епідемії вживання тютюну та нікотину.
Як повідомлялось, тютюнова епідемія загрожує демографічному розвитку України.
Виключення Києва з переговорного процесу між Сполученими Штатами та російською федерацією щодо війни в Україні… Читати більше
Унаслідок ракетного російського удару 1 лютого по п'ятиповерхівці у Полтаві кількість загиблих зросла до 12… Читати більше
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.