Потрібні 134 роки для досягнення гендерної рівності в усьому світі, - WEF
Для досягнення гендерної рівності в усьому світі за нинішніх темпів прогресу знадобиться 134 роки або п'ять поколінь.
Про це йдеться у доповіді Всесвітнього економічного форуму (WEF), яка публікується із 2006 року, передає Рубрика.
"Цьогоріч в усіх 146 країнах індексу глобальний гендерний розрив становить 68,5%. Враховуючи 101 країну, яка постійно вказується в індексі з 2006 року, гендерний розрив скоротився на 0,1% з 2023 року. За нинішніх темпів прогресу знадобляться 134 роки, щоб досягти повного гендерного паритету в 2158 році – тобто приблизно через п'ять поколінь", – заявили у WEF.
Зазначається, що європейські країни посідають сім місць у першій десятці.
"Ісландія посіла перше місце в рейтингу в 15-й раз і є єдиною країною, яка скоротила гендерний розрив більш ніж на 90%, а саме, на 93,5%. Незважаючи на те, що Ісландія займає перше місце в усіх випусках рейтингу, крім трьох, вона досягла значного прогресу, щоб утриматися на першому місці – (зменшивши гендерний розрив – ред.) з 78,1% у 2006 році до 93,5% торік", – додали у WEF.
У Парламенті пропонують в Україні встановити Міжнародний чоловічий день: для чого це рішення
Загалом країни Північної Європи посідають чотири позиції у першій п'ятірці:
- Фінляндія посіла друге місце (87,5%),
- Норвегія третє (87,5%),
- Швеція на п'ятому місці з 81,6% гендерного розриву.
Німеччина (сьоме місце), Ірландія (дев'яте місце) та Іспанія (десяте місце) становлять інші європейські країни в топ-10.
"Нова Зеландія є найефективнішою країною за межами Європи, посідаючи четверте місце (з 83,5%), тоді як Нікарагуа перебуває на шостому місці, а Намібія – на восьмому", – зазначили у WEF.
Із чотирьох категорій охоплених індексом у 146 країнах, гендерний розрив у категорії "Здоров'я та виживання" є найменшим (96%).
Потім ідуть:
- "Освіта" (94,9%),
- "Участь та можливості в економіці" (60,5%) ,
- "Політичні права й можливості"(22,5%).
Нагадаємо, український Уряд схвалив Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року та затвердив операційний план заходів із її реалізації на 2023–2025 роки.
Також повідомлялось, що в Україні гендерний розрив в оплаті праці становить 18,6%. Цей показник є нижчим за світовий, але більшим, ніж у багатьох країнах ЄС.
Окрім того, Міністерство оборони України активно розпочало впроваджувати політику гендерної рівності в секторі безпеки й оборони.