Фото: Вікіпедія
Про це повідомляє The Guardian.
Як зазначають у виданні, на сьогодні Ісландія стає другою після Японії країною, що відновлює китобійний промисел.
Зауважують, що попередній міністр рибальства Ісландії призупинив китобійний промисел після того, як у звіті дійшли висновку, що полювання у 2022 році не відповідало законодавству країни про захист тварин. Адже кити гинули не зразу і в муках через неправильні дії китобоїв — деякі помирали по дві години.
Фото: B Compagnon / Sagaphoto / Alamy
Згодом після цього створили експертну робочу групу для вивчення того, чи можна зробити полювання на китів більш відповідним до законів про добробут тварин. Експерти дійшли висновку, що є підстави для вдосконалення методів полювання і відновлення промислу.
Міністерка продовольства, рибальства та сільського господарства Ісландії Бʼяркі Олсен Гуннарсдоттір, надаючи дозвіл компанії Hvalur, сказала, що її рішення не обовʼязково відповідає її поглядам або поглядам її партії — "Руху лівих зелених".
"Проте я повинна дотримуватися законів і правил, і це мій висновок", підкреслила вона.
Водночас активісти стверджують, що в нещодавньому звіті ісландського органу з питань безпеки харчових продуктів і добробуту тварин Mast не вдалося зафіксувати жодних значних зрушень у бік більш гуманного полювання на цих тварин, попри впровадження нових правил, покликаних зменшити страждання китів.
Фото: Фейсбук / Національний антарктичний науковий центр
Нагадаємо, що фінвал є другим за розміром ссавцем у світі, він включений до червоного списку Міжнародного союзу охорони природи як вид, що перебуває під загрозою зникнення. Чисельність фінвалів відновилася після того, як у 1970-х роках у багатьох країнах заборонили полювати них.
Якщо порівняти статистику за минулий рік, то було забито лише 24 фінвали.
Фото: Animalia
Варто додати, що китобійний промисел призвів до значного скорочення популяції китів — за минуле століття комерційне полювання вбило 2,9 мільйона тварин.
І хоча Міжнародна китобійна комісія запровадила мораторій на китобійний промисел з 1986 року, у деяких регіонах він досі процвітає, зокрема в Ісландії, де його відновили у 2006 році.
Нагадаємо, що уперше українські полярники, що працюють на станції "Академік Вернадський" в Антарктиді, задокументували зустріч із фінвалом, який заплив у води неподалік.
Окрім того, українські полярники показали стрибок молодого представника горбатих китів в Антарктиці. Хоча стрибають вони нерідко, однак зафіксувати це на відео є справжнім везінням.
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.