fbpx
Сьогодні
20:40 13 Чер 2024

Україні потрібна програма відновлення, схожа на план Маршалла після Другої світової, - Зеленський виступив на саміті G7

Фото: ОПУ

13 червня під час виступу на саміті "Групи семи" президент Володимир Зеленський закликав розробити програму відновлення для України, схожу на план Маршалла для Європи після Другої світової війни.

Про це пише Рубрика, посилаючись на сайт Офісу Глави держави.

Український лідер запропонував лідерам G7 скласти план відновлення, "що відповідав би потребам нашого часу та України", й підтвердити його спільною декларацією.

"Це буде також і декларацією миру, бо завдяки відновленню люди побачать, що мир справді буде, що ми в нього віримо і дбаємо про настання миру так само, як і про оборону. Деталі можуть опрацювати наші команди так само, як вони опрацювали безпекові декларації", пояснив Зеленський.

Як зауважив Президент, "із погляду своєчасності та символізму" буде "ідеальним рішенням" підготувати декларацію щодо відновлення до саміту НАТО у Вашингтоні та ухвалити її під час самої зустрічі.

Також Глава держави під час виступу наголосив на безпеці, а саме на збільшенні засобів ППО.

Зеленський на саміті G7

Фото: ОПУ

"І передусім "петріоти", які збивають усі російські ракети, а також наша далекобійність і можливість знищувати російських терористів там, де вони є, включно з територією самої Росії. Нещодавній дозвіл на застосування західної зброї поза нашою територією для захисту Харкова та інших міст зміцнив наш захист від російських ударів", підкреслив він.

Окрім того, Зеленський закликав зробити все можливе, щоб прискорити перехід на F-16, що означає прискорення підготовки пілотів і збільшення кількості навчальних центрів для пілотів.

Також український лідер зробив акцент на російських активах.

"Ми всі з вами розуміємо, що буде справедливим, коли саме Росія платитиме за шкоду, завдану російською війною. Я прошу вас підтримати план використання російських активів, який швидко надасть Україні 50 мільярдів доларів.

Усі ви поінформовані про деталі. Це абсолютно робочий план. І це гроші, які мають спрацювати й для підтримки оборони, і для відновлення. Так само ми маємо створити робочий механізм конфіскації заморожених активів Росії на 300 мільярдів – маємо привчати держави, які підтримують терор, що вони за це й платитимуть", підкреслив Зеленський.

Що відомо про план Маршалла

Це програма економічної допомоги європейським державам після Другої світової війни, яку висунув у 1947 році державний секретар США Джордж Маршалл. Він запропонував таку ж допомогу СРСР та його супутникам, але диктатор Йосип Сталін відхилив пропозицію.

Загалом програма допомоги діяла протягом чотирьох років до червня 1952-го. За цей час США передали близько 13 мільярдів доларів у вигляді технічної та економічної допомоги для підтримки відновлення економіки європейських країн.

Вважають, що план Маршалла був один із перших поштовхів до європейської інтеграції.

Нагадаємо, що 13 червня президент Володимир Зеленський прибув до Італії на саміт "Групи семи", який також присвячений і ситуації в Україні та її подальшій підтримці з боку Заходу.

Варто додати, що країни G7 домовилися про структуру кредиту, засновану на розмірі їхніх економік, щоб надати Україні близько 50 мільярдів доларів нової допомоги, яка надійде до кінця 2024 року.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: