Про це інформує Reuters,
Як повідомляють у виданні, президент України Володимир Зеленський та президент США Джо Байден підписали 10-річну двосторонню угоду про безпеку, спрямовану на посилення захисту України від російських загарбників.
США зобов'яжуться протягом 10 років продовжувати навчання українських військових, розвивати співпрацю у виробництві зброї та військового обладнання, а також продовжувати надавати військову допомогу та посилювати обмін розвідданими.
Згідно з текстом угоди – вона має стати кроком на шляху до можливого членства України в НАТО.
"Сторони визнають, що ця угода підтримує міст до можливого членства України в альянсі НАТО", наголошують в тексті.
Також в угоді мова йде про те, що у випадку збройного нападу або загрози такого нападу на Україну найвищі офіційні особи США та України зустрінуться протягом 24 годин для консультацій щодо відповіді та визначення того, які додаткові оборонні потреби потрібні Україні.
"Сполучені Штати мають намір надати довгострокову матеріальну підтримку, навчання та консультування, забезпечення, розвідку, безпеку, оборонно-промислову, інституційну та іншу підтримку для розвитку українських сил безпеки та оборони, здатних захищати суверенну, незалежну, демократичну Україну та стримування майбутньої агресії", – йдеться в документі.
Проте в ній не передбачено конкретної грошової суми для військової підтримки України.
Зауважимо, що українська влада вела переговори із Вашингтоном щодо угоди ще з минулого року. Але діалог тимчасово призупинявся під час того, як Конгрес США не міг ухвалити законопроєкт, який передбачав допомогу Україні. Поновилися обговорення після його схвалення.
Як зазначав президент Володимир Зеленський, Київ працював над тим, аби зробити цю угоду найсильнішою з усіх.
Мова йде про збройну, фінансову та політичну підтримку. Глава держави також заявляв, що документ зі Сполученими Штатами є "безпрецедентним, як і належить лідерам підтримки України".
Нагадаємо, що 13 червня президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда підписали двосторонню Угоду щодо підтримки України та співробітництва.
Безпекові угоди
Нагадаємо, 12 липня 2023 року на полях саміту НАТО у Вільнюсі лідери країн G7 погодили Спільну декларацію про підтримку України. У документі йшлося, зокрема, про роботу над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов'язаннями та домовленостями у сфері безпеки.
У січні Президент Володимир Зеленський затвердив склад делегації для переговорів про гарантії безпеки для України. Згідно з указом глави держави, очолив делегацію керівник ОП Андрій Єрмак.
Станом на сьогодні Україна вже підписала двосторонні безпекові угоди з 15 країнами.
Загалом до цієї ініціативи долучилися 32 країни. Велика Британія стала першою країною, яка уклала остаточну угоду.
Міністр оборони України Рустем Умєров під час робочої поїздки до Швеції провів низку результативних зустрічей… Читати більше
Міністерство економіки України оприлюднило деталі отримання одноразової допомоги від держави "Зимова єПідтримка". Про це повідомляє Мінекономіки,… Читати більше
Інформація про нібито присутність військовослужбовців Північної Кореї на території Харківської області не відповідає дійсності. Про… Читати більше
В окремих частинах Святошинського, Шевченківського та Соломʼянського районів Києва тимчасово не працюватиме система оповіщення населення… Читати більше
Легендарна різдвяна пісня «Щедрик» авторства українського композитора Миколи Леонтовича стала музичною основою святкової реклами модного… Читати більше
Нещодавно у Львівській муніципальній бібліотеці провели збір листівок, малюнків та оберегів для захисників та захисниць.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.