У НАТО погодили першу в історії програму інноваційної співпраці з Україною
Міністри оборони країн Північноатлантичного Альянсу вперше схвалили програму інноваційної співпраці з Україною.
Про це заявив на пресконференції генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
Як зазначив очільник військового Блоку, під час засідання Ради Україна-НАТО, яке відбулося 13 червня, міністри оборони обговорили ініціативи, спрямовані на наближення України до членства в Альянсі.
Зокрема, порушили питання:
- приведення українського сектору оборони та безпеки до стандартів НАТО,
- удосконалення оборонних закупівель,
- зміцнення української оборонної промисловості.
"Сьогодні ми схвалили першу в історії програму інноваційної співпраці між НАТО та Україною", – розповів Столтенберг.
Однак деталей очільник Альянсу не відкрив.
Генсек також додав, що військовий Блок готується схвалити створення спільного аналітичного навчально-тренувального центру НАТО-Україна. Його хочуть облаштувати у Польщі.
Зі слів Столтенберга, 14 червня, міністри оборони країн НАТО порушать питання зобов'язання в галузі оборонної промисловості, яке передбачає збільшення обсягів виробництва.
Також, ймовірно, вже завтра вони узгодять ініціативу щодо координації військової допомоги Україні та навчання солдатів ЗСУ.
"Я очікую, що завтра міністри погодять план НАТО щодо координації допомоги у сфері безпеки та навчання. Це означає, що підтримка НАТО буде більш твердою, а також більш передбачуваною", – заявив генсек.
За його словами, він також запропонував, щоб країни НАТО щороку виділяли 40 млрд євро на допомогу Україні.
"Ми повинні погодити це на рівні 40 млрд на рік на довгостроковий період. Тоді Україна матиме передбачуваність підтримки. Тому моя пропозиція – це мінімум 40 млрд на рік і використання ВВП для розподілу навантаження", – додав Столтенберг.
Він уточнив, що мова йде лише про військову допомогу в рамках такої ініціативи.
Нагадаємо, що очільник угорського уряду Віктор Орбан домовився з генеральним секретарем Північноатлантичного Альянсу Єнсом Столтенбергом про те, що Угорщина не буде блокувати рішення в НАТО щодо України, однак не братиме участь у підтримці для Києва.
Останнє засідання Ради Україна-НАТО відбулося 4 квітня. Воно було присвячене зміцненню співпраці. Міністри закордонних справ країн НАТО також обговорили можливість покращення структури допомоги Україні. А головним меседжем під час засідання стало надання Києву систем ППО.