fbpx
Сьогодні
10:59 13 Чер 2024

Світла й тепла взимку за найгіршого сценарію може не бути по 20 годин, - ДТЕК

Фото: З відкритих джерел

У ДТЕК попереджають, що у разі продовження російських обстрілів найгірший сценарій полягатиме в тому, що взимку в українців не буде світла та тепла по 20 годин.

Про це пише BBC із посиланням на заяву ДТЕК, передає Рубрика.

Це, зокрема, пов'язано з тим, що українські теплові та гідроелектростанції, які зазнали російських ударів, важко і дорого ремонтувати.

"На ремонт деяких із них підуть роки, а інші, можливо, ніколи не вдасться відновити", — цитує BBC представницю "Укренерго" Марія Цатурян.

Видання також розповідає, що після чергової російської ракетної атаки 12 червня, столиця України Київ зазнала тривалих відключень світла тривалістю понад 8 годин.

Нагадаємо, інше іноземне видання Financial Times 5 червня писало, що удари росії по енергосистемі України, ймовірно, призведуть до того, що українцям доведеться жити в холоді й темряві протягом наступної зими. Зокрема, один із неназваних чиновників заявив, що до зими українці проводитимуть без електрики більшу частину дня.

Як вказувалося у статті, взимку 2022–2023 років російські атаки були спрямовані на розподільчу мережу країни, яку, на думку посадовців та експертів, можна було відносно легко відремонтувати.

Але останні обстріли спрямовані на теплові та гідроелектростанції, які буде набагато важче й дорожче відремонтувати, відновити або замінити.

Міністерство енергетики України відреагувало на статтю, заявивши, що вона містить ознаки інформаційно-психологічної операції, має маніпулятивний характер та просуває наративи ворога.

А Володимир Зеленський під час відкриття конференції з відновлення Україні в Берліні  звернув увагу міжнародних партнерів на проблеми в енергетиці.

У відповідь на заяву Зеленського і заклик підтримати Україну до настання зими, аби забезпечити людям "нормальне життя" взимку, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн сказала, що ЄС уже передає Україні додаткові тисячу генераторів та десятки тисяч сонячних панелей.

Головна мета — диверсифікувати українське енергопостачання. Фон дер Ляєн також зазначила, що Євросоюз надає пріоритет допомозі Україні не лише в її нагальних потребах зараз, але зокрема і в далекій перспективі.

Саме тому важливо було затвердити 50-мільярдну допомогу Україні від ЄС до 2027 року

Варто зазначити, що Україна внаслідок обстрілів втратила 50% спроможності генерації електроенергії, влада працює над відновленням, щоб до зими мати якомога більше генерації.

7 червня Кабінет міністрів України доручив органам державної та місцевої влади зменшити споживання електроенергії. Зокрема чиновників зобов'язали відмовитися від використання кондиціонерів, зовнішнього освітлення будівель і прилеглої території, а місцеву владу закликали обмежити освітлення вулиць.

Варто додати, що Кабінет міністрів схвалив порядок, що встановлює правила застосування графіків відключення світла, який почне працювати з 24 червня. В уряді сподіваються, що це дасть можливість забезпечити "справедливі графіки".

В Україні з доступної електроенергії з 24 червня будуть віднімати обсяг електроенергії, яка необхідна критичній інфраструктурі. Після цього ліміти споживання встановлюватимуться рівномірно між областями.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: