Про це пише Рубрика, посилаючись на Rai News.
Як розповіли у виданні, Зеленський прибув на саміт. За його словами, він очікує, що на саміті будуть ухвалені "важливі рішення".
"Значна його частина буде присвячена Україні, нашій оборонній та економічній стійкості", – сказав він у дописі в Telegram.
У виданні додали, що українського Главу держави біля місця проведення саміту G7 – готелю Borgo Egnazia на півдні італійської Апулії – зустріла прем'єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні.
Зеленський бере участь у першій частині саміту "Групи семи", присвяченій війні в Україні. Вона, за повідомленнями місцевих ЗМІ, почалась близько 16:00 за Києвом.
Перед зустріччю український лідер по черзі привітав глав держав та урядів, а також президентку Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн та президента Європейської ради Шарля Мішеля.
На світлинах, наданих Палаццо Кіджі, прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, президент Франції Еммануель Макрон та канцлер Німеччини Олаф Шольц.
Потім, коли вони сіли за стіл, український Президент зайняв своє місце між фон дер Ляєн і Мішелем. Але зустріч розпочалася лише через кілька хвилин, коли до кімнати увійшов Байден. Потім Зеленський підвівся, щоб піти потиснути руку Байдену.
"Головні теми для нас – розвиток коаліції винищувачів, пришвидшення навчання пілотів, прискорене постачання літаків. Розбудова української системи ППО на основі найпотужніших західних комплексів та нарощування далекобійних спроможностей.
Затвердження формату використання російських активів на користь України, зокрема для розвитку нашого ОПК, спільного виробництва зброї", наголосив на основних питаннях саміту Зеленський у соцмережі.
Що відомо про 50-й саміт G7
Ювілейний 50-й саміт G7 в Італії стартував 13 червня. Підтримка України буде однією з ключових тем триденної зустрічі. Зокрема, очікується ухвалення питання щодо використання заморожених активів рф.
Один із планів, запропонований США, передбачає виділення кредиту Україні на 50 млрд доларів під заставу російських активів.
Своєю чергою країни G7 домовилися про структуру кредиту, засновану на розмірі їхніх економік, щоб надати Україні близько 50 мільярдів доларів нової допомоги, яка надійде до кінця 2024 року.
Програма саміту в Італії передбачає 6 робочих сесій з таких тем:
Як повідомляли, 13 червня Сполучені Штати та Україна підпишуть двосторонню угоду про гарантії безпеки на полях саміту "Великої сімки" в Італії. Угода зі США стане 15-ю безпековою угодою, яку Україна підпише зі своїми союзниками.
Російська федерація вже перекинула 7 тисяч північнокорейських військових до районів, близьких з Україною. В Головному… Читати більше
Унаслідок атаки російських ударних безпілотників з раннього ранку і досі, 2 листопада, у Києві зафіксували… Читати більше
Велика Британія, яка розпочала своє головування в Раді Безпеки ООН у листопаді, оголосила про проведення… Читати більше
У столиці на ранок 2 листопада досі триває робота протиповітряної оборони по ворожих безпілотниках, чути… Читати більше
Війська Північної Кореї навряд чи зможуть запропонувати російській федерації довгострокове вирішення її проблем з людськими… Читати більше
Ситуація на фронті залишається складною. Противник, використовуючи свою перевагу в живій силі та техніці, безупинно… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.