fbpx
Сьогодні
18:10 13 Чер 2024

Деяким військовозобов’язаним не потрібно проходити ВЛК: Кабмін оновив правила проходження медогляду

Уряд ухвалив постанову, яка передбачає, що військовозобов'язаним, яких бронюють та призовникам віком до 25 років не потрібно проходити військово-лікарську комісію.

Постанова №675 вже опублікована на сайті уряду, інформує Рубрика.

Вона вносить зміни до Порядку організації та ведення військового обліку (постанова № 1487) та Порядку проведення призову громадян на військову службу (№560).

Як зазначають у документі, відтепер:

  •  процедура отримання відстрочки від мобілізації у разі бронювання також не передбачає направлення на військово-лікарську комісію.
  • призовників до 25 років під час воєнного стану можуть направити на проходження медичного огляду лише у випадку, якщо вони йдуть служити добровільно.

Окрім того, постанова змінила правила для отримання відстрочки як доглядача, якщо військовозобов'язаний доглядає за одним зі своїх батьків або батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю II груп. Відтепер для цього не потрібний висновок лікарсько-консультативної комісії.

Зміни для військовозобов'язаних після прийняття закону про мобілізацію

Нагадаємо, 18 травня набув чинності новий закон про мобілізацію в Україні, який посилює мобілізаційні заходи. Кабінет міністрів останніми днями ухвалив пакет постанов, якими затверджуються порядки мобілізації та військового обліку.

Також повідомлялось, що Міністерство оборони для військовозобов'язаних, призовників та резервістів запустило мобільний застосунок "Резерв+", де можна буде оновити свої дані.

Платформа запрацювала з 18 травня  у день набуття чинності оновленого закону про мобілізацію, згідно з яким, всі чоловіки віком 18-60 років протягом 60 днів (до 16 липня включно) повинні оновити свої облікові дані.

Уже 18 червня у "Резерв+" з'явиться QR-код, що остаточно прирівняє дані з електронного реєстру "Оберіг" до паперового документа. Станом на 5 червня оновили дані вже понад 1,6 млн військовозобов'язаних, призовників та резервістів, понад 200 тисяч з них — жінки.

Повноцінна версія "Резерв+" зʼявиться вже влітку. Тоді й у додатку буде електронний військовий квиток.

З набранням чинності новим законом штрафи підвищаться в кілька разів. Зокрема, фактично  запроваджуються три режими – порушення, повторне порушення та порушення під час воєнного стану. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: