У чому проблема?
Як зазначають у пояснювальній записці, воєнна агресія з боку Російської Федерації на території України спричинила великі руйнування інфраструктури нашої країни та людські втрати. Одним із негативних наслідків військової агресії стала велика кількість тварин, які залишились без нагляду господарів.
Наразі неможливо порахувати точну кількість тварин, які постраждали від війни. Так, тільки після теракту на Каховській ГЕС збільшилась кількість безпритульних тварин, як на території Херсонської області, так і на територіях областей, що межують з нею.
За словами зоозахисників, проблема безпритульних та залишених напризволяще тварин гостро стояла ще до війни, але зараз вона безумовно стала серйознішою.
Україна тримає європейський курс, тому важливим є не лише імплементація норм європейського права в законодавство України, а й дотримання європейських цінностей, та, зокрема, гуманного та відповідального ставлення до тварин.
Яке рішення?
У Верховній раді зареєстрували проєкт закону № 11328, який має на меті обмежити шкідливі для тварин практики.
В Україні можуть заборонити, зокрема, проводити операції тваринам заради "краси".
Як це працює?
Автори законопроєкту пропонують заборонити:
"Це ті нелікувальні операції зі зміни зовнішнього вигляду, які зазвичай здійснюють для приведення до "стандарту" тварин деяких порід: пітбулів, доберманів, кане-корсо, боксерів, шнауцерів тощо", наголошують законотворці.
Як виняток — дозволені деякі операції за вказівкою ветеринарного лікаря або для запобігання розмноженню.
"Ці норми закріплюють один з основних принципів Європейської конвенції про захист домашніх тварин: ніхто не повинен завдавати тваринам болю та страждань", — зазначили на сторінці зоозахисного руху UAnimals, який брав участь у розробці законопроєкту.
Станом на 12 червня документ надали для розгляду профільному комітету Верховної Ради.
Зазначимо, заборона купірування та інших нелікувальних хірургічних операцій для "краси" тварин — одна зі статей Європейської конвенції про захист домашніх тварин, яку Україна ратифікувала у 2013 році.
Нагадаємо, що OSINT-агенція Molfar у співпраці з організацією з порятунку тварин та довкілля UAnimals виявила взаємозв'язок компанії-засновниці мережі дельфінаріїв "Немо" з колишнім депутатом "Єдіної росії", сплату податків у росії через російські юрособи та роботу дельфінаріїв в тимчасово окупованому Криму.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.