У Парламенті зареєстрували законопроєкт з концепцією “економічного бронювання”: у чому рішення

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11331 "Про промислову політику та прогнозованість реального сектору економіки", який передбачає концепцію економічного бронювання військовозобов'язаних від мобілізації.

Про це повідомив голова комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, пише Рубрика.

У чому проблема?

Нагадаємо, працівники критично важливих підприємств, органів державної влади можуть бути заброньовані від мобілізації. Зараз це регулюється постановою Кабміну від 27.01.2023 року №76.

Однак Верховна рада ухвалила закон про нові порядки військової служби, мобілізації та військового обліку.

Кабмін протягом місяця з дня публікації закону (з 17 квітня) повинен визначитися з новим порядком бронювання. Зараз уряд працює над розробкою відповідних актів.

Яке рішення?

У Парламенті зареєстрували законопроєкт №11331 "Про промислову політику та прогнозованість реального сектору економіки", який передбачає концепцію економічного бронювання військовозобов'язаних від мобілізації.

"У законі ми заклали концепцію "економічного бронювання", яка дозволить зберегти для економіки важкозамінних спеціалістів", – зазначив він.

Як це працює?

Як зауважує Наталуха, бронювання працюватиме наступним чином::

  • Кожен суб'єкт господарювання, який сплачує підвищений військовий збір у 20 000 грн на місяць за працівника – має можливість його забронювати.

  • Сплата підвищеного збору відбувається не працівником, а самим бізнесом. Він сам визначає, хто для нього найбільш критичний і підтверджує це відповідними податками.

  • Бронювання поширюється на кожен суб'єкт господарювання, що нівелює проблему, наприклад, з неможливістю броні для представництв міжнародних компаній чи ФОПів. Останні можуть забронюватися, якщо підтвердять реальне ведення діяльності протягом останнього року.

  • Відсоткову межу заброньованих та процедуру визначатиме Кабмін. Механіка сплати підвищеного військового збору окреслена у пов'язаному законопроєкті №11332 "щодо особливостей сплати воєнного збору за бронювання військовозобов'язаних".

Окрім того, депутат анонсував ще два альтернативних законопроєкти, що будуть включати:

  • модель із бронюванням за рівнем зарплати у понад 35 тисяч грн,
  • також змішану модель – 35 тисяч грн зарплати для найманого працівника, 20 тисяч грн військового збору для ФОП.

Як наголосив Наталуха, ці законопроєкти є результатом піврічної роботи великої команди людей, яка проводили консультації, моделювали різні сценарії та вели діалог, як з урядовцями, так і з бізнесом.

Нагадаємо, 18 травня набув чинності новий закон про мобілізацію в Україні, який посилює мобілізаційні заходи та визначає право на бронювання, зокрема, для держслужбовців категорій "А", "Б" і "В", а також не більше ніж 50% військовозобов'язаних в органах місцевого самоврядування.

Крім того, відстрочку зможуть отримати:

  • працівники Нацполіції, НАБУ, ДБР, прокуратури, БЕБ, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби України, Служби судової охорони судів і деяких інших органів правоохоронної системи;
  • працівники підприємств, установ та організацій, які виконують мобілізаційні завдання;
  • працівники критично важливих для забезпечення потреб війська та економіки чи населення підприємств.

Нещодавно в Мінекономіки повідомляли, що в Україні підприємства можуть забронювати своїх співробітників. Проте є ситуації, коли підприємства отримують відмови щодо бронювання.

Свіжі дописи

  • Новини

У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пройшли полон та тортури

Центр допомоги українцям, які зазнали тортур внаслідок воєнних злочинів росіян, стане окремим центром у Львові… Читати більше

Saturday June 29th, 2024
  • Новини

Ворог завдав найбільш масованого удару по Дергачах на Харківщині, починаючи з 2022 року, – МВА

Місто Дергачі Харківської області 29 червня зазнало найбільшого масованого удару з 2022 року. Окупанти скинули… Читати більше

Saturday June 29th, 2024
  • Новини

30 тисяч квадратних кілометрів деокупованих територій визнані безпечними від мінних загроз, – Міноборони

На цей час вже 30 тисяч квадратних кілометрів деокупованих територій України визнано такими, що не… Читати більше

Saturday June 29th, 2024
  • Новини

Україна посилить контроль за виробництвом та обігом дієтичних добавок

Кабінет міністрів розглянув законопроєкт, який після ухвалення Верховною Радою усуне прогалини в законодавстві щодо контролю… Читати більше

Saturday June 29th, 2024
  • Новини

Кількість зареєстрованих користувачів “Дії” перевищила 20,5 млн

Станом на кінець червня 2024 року кількість зареєстрованих у застосунку «Дія» унікальних користувачів становить понад… Читати більше

Saturday June 29th, 2024
  • Новини

У Харківському зоопарку народилися двоє ягуарів: мер міста показав перші кадри та запропонував обрати імена малятам

Місяць тому у Харківському зоопарку народилося дві самочки ягуара. Містянам пропонують обрати імена для малят. Про це повідомив мер… Читати більше

Saturday June 29th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.