Про це пише РБК-Україна, цитує Рубрика.
У чому проблема?
Нагадаємо, 18 травня набув чинності новий закон про мобілізацію в Україні, який посилює мобілізаційні заходи. Кабінет міністрів ухвалив пакет постанов, якими затверджуються порядки мобілізації та військового обліку.
У зв'язку з чим в Україні особливо популярним постало питання, чи потрібно йти самому на ВЛК і що робити тим, хто раніше мав статус "обмежено придатний".
Яке рішення?
Військово-лікарська комісія (ВЛК) – це комісія лікарів, що здійснює військово-лікарську експертизу – медичний огляд, на основі якого визначають придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобовʼязаних, установлюють причинний звʼязок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) із захистом Батьківщини/виконанням обов'язків військової служби/проходженням військової служби та визначають потребу у продовженні лікування/реабілітації.
Для цього комісія приймає рішення щодо переводу військовослужбовця до іншого лікувального закладу або потребу у відпустці після завершення лікування чи у зв'язку з хворобою/лікуванням (реабілітацією), протезуванням тощо.
Як це працює?
Згідно з новими змінами в законодавстві, від 4 травня цього року діють норми, які змінюють Положення про військово-лікарську експертизу у ЗСУ відповідно до Наказу міністра оборони України №402.
Важливо зазначити, що людині не потрібно проходити військово-лікарську комісію за власною ініціативою, оскільки відповідне направлення на ВЛК має надати:
Ступінь придатності до військової служби встановлюється ВЛК відповідно до розкладу хвороб, пояснення до розкладу хвороб та таблиці додаткових вимог до стану здоровʼя, згідно з додатком 1, 2, 3 Положення про Військово-лікарську експертизу в ЗСУ.
Зазначимо, що в Україні зокрема конкретизували проведення медогляду закладами охорони здоровʼя, а саме:
Разом з тим з 4 травня набрав чинності закон, який скасовує такий статус як "обмежено придатний" з переліку рішень ВЛК.
Відповідно усі військовозобов'язані, які були визнані обмежено придатними за станом здоров'я, повинні будуть протягом дев'яти місяців пройти медичний огляд повторно, а саме до 4 лютого 2025 року.
Натомість після повторного проходження військово-лікарської комісії такі особи отримають один із наступних статусів:
Важливо: фактично скасовано індивідуальну оцінку придатності. Тепер члени ВЛК не зможуть приймати рішення на власний розсуд, а будуть керуватися лише чіткими нормами.
Нагадаємо, що в Україні з 18 травня, згідно з новим законом про мобілізацію всі призовники, військовозобов'язані та резервісти протягом 60 дні мають оновити свої військово-облікові дані.
Зробити це можна через ТЦК та СП, ЦНАП або застосунок Резерв+. Зазначимо, що після оновлення даних особу можуть направити на повторну ВЛК.
Платформа запрацювала з 18 травня — у день набуття чинності оновленого закону про мобілізацію, згідно з яким, всі чоловіки віком 18-60 років протягом 60 днів (до 16 липня включно) повинні оновити свої облікові дані.
Повноцінна версія "Резерв+" зʼявиться вже влітку. Тоді й у додатку буде електронний військовий квиток.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.