Єврокомісія рекомендує розпочати переговори з Україною про вступ до ЄС

Європейська комісія закликала країни-члени Європейського союзу (ЄС) розпочати переговори щодо інтеграції України та Молдови.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Telegram-канал прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та видання Euractiv.

Як відзначили в Єврокомісії, Україна та Молдова достатньо готові до формального початку переговорів про вступ до ЄС.

Україна, своєю чергою, повністю виконала всі чотири кроки з реформування, а Молдова – три. Реформування було необхідним для початку офіційних переговорів.

Щодо Києва це стосувалось:

  • боротьби з корупцією;
  • деолігархізацією;
  • захисту національних меншин;
  • обмеження на політичне лобіювання.

Своєю чергою премєр-міністр Денис Шмигаль подякував за позитивну оцінку євроінтеграційного прогресу України.

"В озвученому висновку ЄК йдеться про те, що Україна продовжує системні зусилля щодо приєднання до ЄС та виконала всі 4 додаткові кроки-реформи. Тепер ми очікуємо від наших європейський партнерів наступний крок – початок переговорів про членство в Євросоюзі вже цього місяця. Український народ щодня виборює право бути в колі європейської родини у війні проти російського агресора", – написав він.

Своєю чергою, віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина анонсувала "достатньо позитивну" оцінку Єврокомісії щодо виконання Україною необхідних для початку перемовин про вступ до ЄС політичних критеріїв, зокрема у сфері прав нацменшин.

"Сьогоднішня дискусія відбувається в день, коли Європейська комісія представить звіт про виконання Україною політичних критеріїв, необхідних для початку переговорів про членство. Я із приємністю хочу відзначити, що це будуть достатньо позитивні оцінки як з точки зору реалізації рекомендацій Венеційської комісії, але так само із точки зору імплементації політики у сфері національних меншин", – підкреслила Стефанішина.

Вона зазначила, що в Україні проживають більш як 130 націй і національностей. Віцепрем'єрка також відзначила, що політика у цій сфері не спрямована на те, щоб "зарегулювати" відносини, які стосуються реалізації прав громадян.

"Я хочу окремо звернути увагу, що діюче законодавство дійсно містить деякі обмеження, які стосуються безпекових особливостей у нашій державі, боротьби з русифікацією або впливом російських спецслужб на реалізацію деяких державних політик. Але ці обмеження жодним чином не стосуються прав громадян, які належать до тих чи інших меншин, навіть якщо вони є представниками меншини тієї країни, яка сьогодні здійснює агресію проти нашої держави", – наголосила віцепрем'єрка.

За її словами, для української сторони це була ключова позиція, і вона сьогодні сприйнята "як абсолютно обґрунтована".

Вступ України до ЄС

Нагадаємо, що раніше Матернова висловлювала переконання, що Україна готова розпочати переговори про вступ до Євросоюзу. Глава місії ЄС у Києві сподівається на їхній початок наприкінці червня.

Окрім того, 1 травня до 20-річчя найбільшого в історії розширення Європейського Союзу у своїй заяві глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель відзначив, що країни-кандидати, серед яких Україна, мають історичну можливість побудувати міцні стосунки з Євросоюзом.

Також президенти трьох балтійських країн у спільній заяві до 20-річчя членства Естонії, Литви та Латвії у ЄС закликали до проведення міжурядових конференцій з Україною, а також Молдовою, і до початку переговорів про вступ із ними у червні 2024 року.

Як писала Рубрика, 12 березня стало відомо, що Єврокомісія підготувала переговорну рамку щодо членства України й Молдови в ЄС. Тепер її почнуть обговорювати серед країн-членів Євросоюзу.

В Офісі Президента зазначили, що Україна виконала понад 90% рекомендацій Європейської комісії.

Варто додати, що послиня Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова вважає цілком реальним приєднання України до ЄС у 2030 році.

Свіжі дописи

  • Новини

З ТОТ Херсонщини на Україну вдалось повернути 9 дітей

На підконтрольну територію України вдалось повернути дев’ятеро дітей із тимчасово окупованих громад Херсонської області. Про… Читати більше

Monday July 1st, 2024
  • Новини

На півдні протягом місяця окупанти втратили 58 плавзасобів, – речник

Російська армія за місяць втратили 58 плавзасобів на півдні України. Про це повідомив речник ВМС ЗСУ Дмитро… Читати більше

Monday July 1st, 2024
  • Новини

Укрпошта з 1 липня підвищила вартість послуг на відправлення по Україні

АТ "Укрпошта" з 1 липня збільшує тарифи “Укрпошта. Стандарт” і “Укрпошта. Експрес” у середньому на… Читати більше

Monday July 1st, 2024
  • Новини

Вбивство посадовця Запорізької міськради: у Києві затримали одного з підозрюваних

У Києві правоохоронці затримали одного з підозрюваних у вбивстві директора департаменту правового забезпечення Запорізької міської ради (ЗМР)… Читати більше

Monday July 1st, 2024
  • Новини

Україна цього тижня буде однією з найспекотніших країн в Європі: у деяких областях прогнозують до 37 градусів

Цього тижня, з 1 до 7 липня, Україна буде однією з найспекотніших країн у Європі. Температуру в Україні можна буде… Читати більше

Monday July 1st, 2024
  • Новини

Аварійні генератори: як підготувати свій будинок до надзвичайних ситуацій

Домашній генератор — справжній рятівник під час вимкнення світла. Він підтримує роботу освітлювальних приладів, побутової… Читати більше

Monday July 1st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.