Про це повідомляє Національна поліція України, передає Рубрика.
У чому проблема?
Нагадаємо, у Єдиному реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, вже є дані про понад 37 тисяч осіб.
Яке рішення?
Тому українські та шведські правоохоронці під час зустрічі обговорили можливість передачі Україні геосканувального приладу для пошуку тіл, який допоможе в розслідуванні воєнних злочинів росії.
Як це працює?
До зустрічі долучилися більш як 200 представників поліції, прокуратури з розслідування воєнних злочинів та Департаменту юстиції Швеції.
Національну поліцію представляли начальник управління документування воєнних злочинів Головного слідчого управління Олександр Шаповалов, заступник начальника управління оперативного супроводу розслідування воєнних злочинів Департаменту карного розшуку Андрій Астаф'єв та заступник начальника Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Володимир Шерстньов.
Учасники української делегації обговорили з керівниками підрозділів управління кризовими ситуаціями міжнародного характеру та міжнародних операцій шведської поліції можливості надання матеріально-технічної допомоги в розслідуванні воєнних злочинів, розмінуванні, протидії незаконному обігу зброї та діяльності кінологічних підрозділів.
У результаті у вересні 2024 року шведська сторона передасть Україні геосканувальний прилад та забезпечить навчання криміналістів, які будуть з ним працювати.
Крім того, шведська делегація незабаром прибуде до України для обговорення придбання спеціально обладнаного контейнера для організації роботи з ідентифікації жертв на місці події та інших потреб поліції в розслідуванні воєнних злочинів РФ.
Також шведські правоохоронці поділилися власним досвідом використання провідних технологій в роботі поліції, зокрема геосканерів, які використовують для пошуку тіл, прихованих предметів у ґрунті шляхом сканування та виявлення відмінностей у структурі ґрунту.
Шведські поліцейські розповіли про особливості використання спецконтейнеру для організації роботи з ідентифікації жертв на місці події.
Своєю чергою, українські правоохоронці повідомили іноземним колегам про результати розслідування воєнних злочинів росії та підходи і навички, які для цього використовують.
Для виконання нових завдань в Нацполіції запровадили спеціалізації слідчих та оперативників з розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, і створили спеціалізовані управління з документування й розслідування воєнних злочинів, а також їх оперативного супроводу.
Вони діють не тільки на базі Центрального апарату, але й у регіонах, що найбільше постраждали від повномасштабного вторгнення. Поліцейських цих підрозділів забезпечують всім необхідним обладнанням, новітніми технічними засобами для фіксації злочинів.
Як повідомлялось, у травні 2023 року запрацював Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
Окрім того, в Україні запустили платформу з пошуку зниклих безвісти та депортованих дітей.
Нагадаємо, українцям пояснили, з чого почати пошук родичів, які зникли безвісти.
Також повідомлялось, що 13 квітня на столичному Майдані Незалежності пройшла мирна акція "Безвісти зниклі – це не вирок", яку присвятили захисникам Бахмута та Соледара.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.